Přihlášení Registrace

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *

+420 733 300 400  |  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Začněte prázdniny naplno s našimi RC modely a slevou 10% na VŠE! Kód: LETO10.

Mantua Model Titanic 1:200 sada č.4 kit KR-800728 ( 25889 )

Mantua Model Titanic 1:200 sada č.4 kit v měřítku 1: 200 a délce 1350mm. Titanic je vlajkovou lodí řady Mantua Model, který se sestaví z 5 setů. Sada č.4 obsahuje nástavby střední části trupu, záchranné čluny,detaily a kování. Součástí je anglický návod a foto detaily.
Dostupnost zboží:
skladem
Prodejna Brno
ne
Sklad e-shop
ano
K osobnímu odběru nebo odeslání:
01.07.2024
Cena s DPH: 9408 Kč
Chybí tu informace? Je tu něco nesprávně? Napište nám to.

  Charakteristika

  Mantua Model Titanic 1:200 sada č.4 kit v měřítku 1: 200 a délce 1350mm. Titanic je vlajkovou lodí řady Mantua Model. Bylo vybráno měřítko 1: 200 s rozměrem trupu 1350 mm na délku a 140 mm na šířku pro možnost podrobného zpracování detailů. Titanic je dodáván ve dvou verzích statických nebo v provedení RC. Aby modelář mohl stavět postupně, je stavebnice rozčleněna do 5 samostatně prodejných sad. Můžete si zakoupit kompletní sadu nebo jednotlivé sety podle vlastní potřeby. Sada se skládá z 5 částí, z nichž první (KR-800725) je trup a přední a zadní paluba, druhá sada (KR-800726) je balíček motorů pro instalaci funkčního rádiové ovládání, třetí sada (KR-800727) jsou boční panely oken trupu, přídě a zádi, detaily a kování, čtvrtá sada (KR-800728) je střední paluba včetně komínů a pátá (KR-800730) je kompletní sada kování. Konstrukce je obecně z přepážek na kýlu s laserem řezanými a leptanými dřevěnými detaily. Součástí je anglický návod a foto detaily.

  Obal s fotografií hotového modelu

  Stylová krabice s fotografií hotového modelu je pečlivě, vkusně a kvalitně graficky vyvedena a obsahuje název, technické údaje a měřítko modelu.

  Co naleznete v balení

  Po otevření víka krabice naleznete dřevěné díly modelu z překližky, sadu lišt, drobné součásti uzavřené v sáčcích, sadu výkresů a manuál.

  Sada výkresů

  Set obsahuje kompletní sadu výkresové dokumentace modelu v měřítku 1:1 s obrázky jednotlivých detailů. Na výkrese jsou v měřítku nakresleny montážní sestavy, jejich kompletace a to včetně stěžňů a ráhen a způsob vázání lanoví. Vícejazyčný postup stavby rámcově upravuje logické sestavení jednotlivých komponentů.

  Stavební obtížnost 4

  Do stavby modelů lodí se stavební obtížností Expert by se měli pouštět pouze zkušení modeláři s bohatými zkušenostmi se stavbou, kteří májí kompletní přehled o problematice a mají zvládnuty všechny technologie a postupy prací při stavbě statických maket lodí. Rovněž je potřeba mít zkušenosti se zpracováním různých materiálů, lepením, barvením a orientací ve výkresech a stanovení vlastních stavebních postupů. Předpokládá se, že stavitel si dokáže vyhledat či pořídit ještě více detailních podkladů pro konkrétní loď a aplikuje je do stavby. Návod zde je pouze orientační pomůckou postupu stavby.

  Tyto modely jsou velmi obsáhlé a detailní s až muzejní kvalitou, kterou zkušení modeláři staví měsíce i roky.

  Italský výrobce Mantua Model je již desítky let významným výrobcem stavebnic modelů lodí. Díky svým velkým a bohatě vybaveným stavebnicím historických modelů lodí, jako je Sovereign of the Seas, San Felipe nebo Royal Caroline, stanovil Mantua Model vysoké standardy kvality a jako první zavedl technologii řezání laserem do modelářského průmyslu. Známí italští návrháři navrhli pro Mantua Model široký sortiment známých a klasických modelů lodí, které se staly nepostradatelnou součástí modelářského světa statických maket.

  Doporučujeme koupit

  Pro stavbu doporučujeme koupit nářadí, lepidlo a barvy.

  Modelářské nářadí a podložka

  Ke stavbě modelů lodí je nutné vhodné nářadí. Doporučujeme výbornou sadu Modelcraft nářadí pro lodní modeláře (sada 12ks), nebo Modelcraft nářadí pro modeláře (sada 18ks). Dále doporučujeme koupi nylonových svorek a nepostradatelné modelářské špendlíky. Pro úpravu, přesné řezaní, lepení dílů a také jako ochranu stolu doporučujeme modelářskou podložku.

  Lepidlo a barvy

  Pro lepení doporučujeme univerzální disperzní lepidlo a Robitronic vteřinové lepidlo střední 20ml. K barvení doporučujeme akrylové emailové barvy. Barvy nanášejte kvalitními štětci (ploché štětce na povrchy, kulaté štětce pro detaily).

  Doporučená minimální výbava lodního modeláře:
  • Modelářský nůž nebo skalpel
  • Mini vrtačka
  • Vrtáky o průměrech 0,5 až 3mm
  • Brusné papíry o různé zrnitosti
  • Nůžky
  • Pinzeta
  • Kolíčky na prádlo
  • Tužka
  • Pravítko
  • Sada jehlových pilníků
  • Šicí stroj na šití plachty
  Konstrukce Dřevěná
  Měřítko 1:200
  Druh stavebnice Kit
  Typ Stolní / funkční
  Stavební obtížnost Expert
  Délka 1350 mm
  Šířka 150 mm
  Výška 350 mm

  Obsah balení

  Balení obsahuje sadu překližkových dílů, sadu dřevěných lišt o různém průřezu, sáčky s drobnými díly, díly z mosazi, sadu výkresů a vícejazyčný manuál.