Přihlášení Registrace

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *

+420 733 300 400  |  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Začněte prázdniny naplno s našimi RC modely a slevou 10% na VŠE! Kód: LETO10.

Vanguard Models Grecian US Baltimore 1813 1:64 kit KR-25323 ( 24739 )

Stavebnice neplovoucího modelu lodi amerického škuneru Grecian z roku 1813 v měřítku 1:64. Pro zkušené modeláře. Dřevěný trup z laserem vyřezaných dílů, součástí je stavební plán, autentické detaily. Komplexní, barevný návod k použití spolu s 11 plány.
Dostupnost zboží:
skladem
Prodejna Brno
ne
Sklad e-shop
ano
K osobnímu odběru nebo odeslání:
01.07.2024
Cena s DPH: 13191 Kč
Chybí tu informace? Je tu něco nesprávně? Napište nám to.

  Charakteristika

  Stavebnice neplovoucího modelu lodi amerického škuneru Grecian z roku 1813 v měřítku 1:64. Pro zkušené modeláře. Dřevěný trup z laserem vyřezaných dílů, součástí je stavební plán, autentické detaily. Komplexní, barevný návod k použití spolu s 11 plány.

  Grecian byl americký škuner vyrobený v roce 1812. Královské námořnictvo ji zajalo 5. února 1814 a pojmenovalo ji jako HMS Grecian. Byla prodána v roce 1822. V roce 1823 se stala obchodní lodí. V roce 1824 byla zajata chilským námořnictvem, ale poté nějakou dobu sloužila španělským pirátům. Po skončení Peruánské války za nezávislost se vrátila ke konvenčnějším aktivitám ale od roku 1829 není znám majitel, ačkoli v roce 1830 byla stále uvedena pro plavby mezi Londýnem a Limou.

  Obal s fotografií hotového modelu

  Stylová krabice s fotografií hotového modelu je pečlivě, vkusně a kvalitně graficky vyvedena a obsahuje název, technické údaje a měřítko modelu.

  Co naleznete v balení

  Po otevření víka krabice naleznete dřevěné díly modelu z překližky, lišty, drobné součásti uzavřené v sáčcích, mosazné lepty, motouzy na lanoví, sadu výkresů a manuál.

  Sada výkresů

  Set obsahuje kompletní obrazový návod s obrázky jednotlivých kroků stavby. Na výkrese jsou nakresleny dílčí montážní sestavy. Vícejazyčný postup stavby pro logické sestavení jednotlivých komponentů.

  Vlastnosti
  • Laserem řezané a gravírované díly vyrobené z MDF a hruškového dřeva
  • Laserem gravírovaná a řezaná deska z lipového dřeva s detaily suků
  • 3 desky vyrobené z fotoleptaných mosazných dílů
  • 3D tištěné díly s vysokým rozlišením
  • Dvouplaňkový trup z lipového dřeva pro první a hruškového dřeva pro druhou obšívku
  • Kulatina z ořechového dřeva pro stěžeň, gaff a výložník
  • Různé černé a přírodně zbarvené nitě lanoví, bloky a šrouby s oky
  • Komplexní barevný návod k použití spolu s 11 plány obsahujícími všechny výkresy stěžňů a lanoví
  • Tištěná sada děl, maketové doplňky
  Historie značky:

  Společnost Vanguard Models založil známý konstruktér lodních modelů Chris Watton, který se u Amati zasloužil o poslední konstrukce modelů lodí, zejména v sérii Victory Models. Nyní, jako samostatný výrobce důsledně realizuje svou ambici o co nejlepší věrnost originálu a nejvyšší kvalitu materiálu. Nekompromisně zavedl zejména výrobu dílů z ušlechtilého dřeva s laserovým gravírováním a je pro něj také důležité vyrobit dokonalé konstrukční návody se stovkami barevných fotografií tak, aby modely byly potěšením ze stavby i pro nezkušené modeláře. Vysoká kvalita materiálu a promyšlená konstrukce rozhodně to stojí za to.

  Stavební obtížnost 3

  Modely maket lodí pro pokročilé vyžadují předchozí zkušenosti se stavbou modelů a zvládnuté techniky jednotlivých technologických kroků, jako je lepení, ohýbání, barvení, šití plachet, apod. Je nutné se orientovat ve výkresové dokumentaci, jednotlivé kroky a i celý postup si rozvrhnout. Případné detaily je je nutné si nastudovat a je potřeba počítat s tím, že stavba vyžaduje určitou míru kreativity a samostatnosti, protože návod se nemusí zabývat výrobou každého detailu.

  Modely jsou obsáhlé a detailní, jejich dokončení trvá dlouho dobu a vyžaduje spoustu dokončovací prací na dílech.

  Doporučujeme koupit

  Pro stavbu doporučujeme koupit nářadí, lepidlo a barvy.

  Modelářské nářadí a podložka

  Ke stavbě modelů lodí je nutné vhodné nářadí. Doporučujeme výbornou sadu Modelcraft nářadí pro lodní modeláře (sada 12ks), nebo Modelcraft nářadí pro modeláře (sada 18ks). Dále doporučujeme koupi nylonových svorek a nepostradatelné modelářské špendlíky. Pro úpravu, přesné řezaní, lepení dílů a také jako ochranu stolu doporučujeme modelářskou podložku.

  Lepidlo a barvy

  Pro lepení doporučujeme univerzální disperzní lepidlo a Robitronic vteřinové lepidlo střední 20ml. K barvení doporučujeme akrylové emailové barvy. Barvy nanášejte kvalitními štětci (ploché štětce na povrchy, kulaté štětce pro detaily).

  Doporučená minimální výbava lodního modeláře:
  • Modelářský nůž nebo skalpel
  • Mini vrtačka
  • Vrtáky o průměrech 0,5 až 3mm
  • Brusné papíry o různé zrnitosti
  • Nůžky
  • Pinzeta
  • Kolíčky na prádlo
  • Tužka
  • Pravítko
  • Sada jehlových pilníků
  • Šicí stroj na šití plachty
  Konstrukce Dřevěná
  Měřítko 1:64
  Druh stavebnice Kit
  Typ Plachetnice
  Stavební obtížnost Pokročilí
  Délka Celková 880mm, trup 505 mm
  Šířka 312 mm
  Výška 577 mm

  Obsah balení

  Balení obsahuje laserem řezané a gravírované díly vyrobené z MDF a hruškového dřeva, laserem gravírovaná a řezaná deska z lipového dřeva s detaily, 3 destičky vyrobené z fotoleptaných mosazných dílů, 3D tištěné díly s vysokým rozlišením, dvouplaňkový trup je z lipového dřeva pro první a hruškového dřeva pro druhé prkna obšívky, kulaté lišty z ořechového dřeva pro stěženě, ráhna a výložník. Několik velikostí černě a přírodně zbarvené nitě pro lanoví, stejně jako všechny potřebné součásti. Komplexní, barevný návod k použití spolu s 11 plánky obsahujícími všechny výkresy stěžně a lanoví - manuál EN