Přihlášení Registrace

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *

+420 733 300 400  |  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Užijte si léto naplno s našimi RC modely a slevou 10% na VŠE! Kód: LETO10.

Axial SCX10 II Deadbolt 1:10 4WD RTR modrá AXI03025T1 ( 20491 )

Hledáte RC model auta do terénu za skvělou cenu? Axial SCX10 II Deadbolt 1:10 bude jistě správnou volbou. Vše je kompletně sestaveno, stačí doplnit pohonný akumulátor a můžete vyrazit za novými zážitky.
Dostupnost zboží:
skladem
Prodejna Brno
ne
Sklad e-shop
ano
K osobnímu odběru nebo odeslání:
18.07.2024
Cena s DPH: 10766 Kč
Podvozek auta
crawler a expediční
Pohon auta
elektro - stejnosměrný
Frekvence ovládání
2.4GHz
Měřítko modelu
1:10
Chybí tu informace? Je tu něco nesprávně? Napište nám to.

  Charakteristika

  Hledáte RC model auta do terénu za skvělou cenu? Axial SCX10 II Deadbolt 1:10 bude jistě správnou volbou. Vše je kompletně sestaveno, stačí doplnit pohonný akumulátor a můžete vyrazit za novými zážitky.

  RC model auta Axial SCX10 II Deadbolt v měřítku 1:10 a náhonem 4WD je kompletně sestaven a připraven k jízdě. Mezi ocelové podélníky rámu je nainstalováno šasi s převodovkou, držáky náprav, nárazníky a RC vybavení. Hotová karosérie, RC souprava. Model dosahuje rychlosti až 5 km/h. Přibližná doba jízdy na LiPo akumulátor 7.4 V 5000 mAh je až 2 hodiny.

  Realistické, vysoce pevné šasi SCX10™ II je sestaveno z ocelových C-podélníků s příčnými výztuhami pro zvýšení tuhosti. Tvarovaná kluzná deska výrazně snižuje zasekávání a díky zjednodušenému designu je údržba rychlá a snadná. Pro variabilitu model dále obsahuje nastavitelný držák na karosérii, nastavitelné držáky na nárazník s upevňovacími body stabilizátorů a lože serva pro volitelnou dvourychlostní převodovku.

  Nastavitelný rozvor

  Podvozek RC auta Axial Deadbolt SCX10 II má z výroby rozvor 305 mm (12,0"), ale lze jej snadno nastavit na rozvor 290 mm (11,4") nebo 313 mm (12,3") - sady propojovacích prvků se prodávají samostatně). Axial navrhl podvozek tak, aby veškerá nastavitelnost rozvoru probíhala vzadu, aniž by bylo zasahováno přední části.

  Převodovka LCX AX10™

  Osvědčená převodovka LCX AX10 obsahuje pouze 3 ozubená kola a odolnou nastavitelnou třecí spojkou. Převodovka je kompletně zakrytá a umožňuje značný rozsah změny převodového poměru – převod si můžete upravit pro pomalou nebo rychlou jízdu.

  Čtyřbodové zavěšení zadní nápravy

  Geometrie zavěšení zadní nápravy využívá 4prvkovou konstrukci, která je optimalizována pro snížení natáčení nápravy a kroucení točivého momentu. Pomáhá také při strmých stoupáních mimo převýšení tím, že má správné nastavení anti-squat.

  Hřídele WB8 HD Wildboar™

  Přední a zadní hnací hřídel WB8 HD Wildboar™ mají křížový čep většího průměru (rozměr 2 x 11 mm) pro větší pevnost a delší životnost.

  Náhon AR44™

  Jednodílná přední a zadní náprava AR44 je vybavena lisovaným nosníkem pro extrémní odolnost. Ozubené kolo je 6 mm nad středem, což zvyšuje světlou výšku a zlepšuje úhly hnacího hřídele. Kovové hřídele a vnitřní ozubení ve šroubovici jsou standardní výbavou a hnací ústrojí obsahuje kompletně kuličková ložiska.

  Servo v šasi modelu

  Servo je umístěno v rámu šasi, nikoliv na samotné nápravě. Lože serva umožňuje použití široké škály serv.

  Nastavitelné tlumiče

  Olejem plněné tlumiče mají závitová těla a jedinou spirálovou pružinu. Míru tlumení lze vyladit tak, aby vyhovovala požadavkům tratě. Realistické tlumiče s několika montážními polohami vám umožní upravit odpružení pro maximální výkon.

  Disky kol Method 307 Hole 1.9"

  Oficiálně licencovaná METHOD 307 Hole 1,9" kola nabízí odolnost a čistý vzhled. Disky jsou vybaveny maketovým beadlock kroužkem.

  Pneumatiky Nitto Trail Grappler M/T 1.9“

  Pneumatiky Nitto Trail Grappler M/T mají rozměr 4.7 x 1.9" (120 x 48 mm) a jsou vyrobeny ze směsi S30. Pneumatiky poskytují RC autu Axial SCX II Deadbolt dostatečnou světlou výšku pro terénní tratě. Velký blok běhounu nabízí vynikající záběr.

  Krabička přijímače

  Krabička přijímače umístěná na bočních deskách umožňuje snadný přístup a snižuje těžiště. Jsou zahrnuty tři silikonové těsnění: jedno pro anténu, jedno pro vodiče serva (obsahuje tři sloty pro tři kanály) a jedno, které funguje jako těsnění pro kryt krabičky.

  Regulátor Spektrum 40A

  Součásti RC modelu auta Axial SCX II Deadbolt je elektronický regulátor Spektrum 40A.

  • Kontinuální proud až 40 A.
  • Napájení akumulátory 5 – 9 čl. NiMH nebo 2 – 3 čl. LiPo.
  • Funkce vpřed, vzad a nastavitelná síla brzdy v neutrálu.
  RC vysílač Spektrum SLT2

  Dvoukanálový RC vysílač Spektrum SLT2 pracuje v pásmu 2.4 GHz s modulací FHSS. Vysílač se napájí 4 AA bateriemi.

  • Omezovač plynu 50, 75 a 100%
  • Omezovač koncových bodů kanálu řízení a plynu
  • Trim kanálu řízení a plynu
  • Reverz kanálu řízení
  RC přijímač Spektrum SLR300 SLT

  Přiložený 3kanálový RC přijímač Spektrum SLR300 má kanály pro plyn, řízení a pomocné funkce. Propojené porty lze použít k napájení LED osvětlení či dalších doplňků.

  Servo řízení Spektrum S614

  Servo Spektrum S614 má točivý moment 15 kg.cm , kovové převody a voděodolnou konstrukci.

  Klíčové vlastnosti RC modelu auta Axial SCX10 II Deadbold 1:10
  • RC souprava Spektrum SLT2
  • Velmi příznivá cena - karosérii nebylo nutné licencovat
  • Model je kompletně sestaven a připraven k jízdě. Stačí doplnit pouze pohonný akumulátor do modelu a 4 AA baterie do vysílače
  • Šasi SCX10 II navazuje na předchozí prověřené šasi SCX10
  • Přihrádka akumulátoru díky stavitelným dorazům pojme různě velké akumulátory
  • Maximální důraz na detail

  * Informace o specifikaci voděodolnosti naleznete v návodu k použití. Tipy a triky na provoz v mokrém prostředí naleznete v blogu.

  Doporučujeme koupit

  Pro uvedení do provozu je nutné doplnit pohonný akumulátor a adekvátní nabíječ na pohonný akumulátor.

  Doporučené akumulátory LiPo

  Pro běžné ježdění doporučujeme 2 nebo 3 článkový LiPo akumulátor (7.4 V, 11.1V), s konektorem EC3, IC3.

  • Smart LiPo akumulátor Spektrum 7.4 V 5000 mAh, nebo Smart G2 LiPo akumulátor Spektrum G2 7.4 V 5000 mAh
  • Standardní LiPo akumulátor Black Magic 7.4 V 5000 mAh.
  • Standardní LiPo akumulátor s maximální dobou jízdy Black Magic 7.4 V 6500 mAh.
  • Pro větší rozsah rychlosti Smart LiPo akumulátor Spektrum 11.1 V 5000 mAh, nebo Smart G2 LiPo akumulátor Spektrum G2 11.1 V 5000 mAh

  Akumulátory Spektrum s technologií Smart v současné době představují nejmodernější a nejbezpečnější způsob údržby a nabíjení akumulátorů. Výhody technologie Spektrum Smart naleznete zde.

  Baterie Smart G2 jsou ještě jednoduší a bezpečnější, díky absenci balančního konektoru. Baterie G2 mají navíc až 3x rychlejší automatické vybíjení do storage režimu. Baterie Smart G2 lze nabít pouze na nabíječích Spektrum Smart a Smart G2.

  Doporučené nabíječe pro Smart akumulátory Spektrum

  Nabíječi Spektrum Smart lze nabíjet jak akumulátory Smart a Smart G2, tak konvenční akumulátory. Dříve prodané nabíječe Smart po provedení aktualizace, rovněž podporují Smart G2.

  • Nabíječ se síťovým zdrojem Spektrum Smart S150 s jedním výstupem 1x50W.
  • Síťový nabíječ Spektrum S155 s jedním výstupem 1x 55W.
  • Síťový nabíječ Spektrum S1100 s jedním výstupem 1x 100W.
  Doporučené nabíječe pro konvenční LiPo a NiMH akumulátory

  Pokud se rozhodnete model provozovat na konvenční LiPo a NiMH akumulátory, můžete používat univerzální nabíječe o výkonu minimálně 50 W.

  • Nabíječ Dynamite Prophet Sport s jedním výstupem 50 W
  • Nabíječ Robitronic Expert LD 80 AC/DC s jedním výstupem 80 W + nabíjecí kabel EC3
  Přepravní taška

  Přenášejte RC model pohodlně a bezpečně v přepravní tašce Robitronic. Taška je neprodyšná a má elastický okraj, který lze přizpůsobit modelu. Díky popruh se suchým zipem se model snadno přenáší. Syntetický materiál lze v případě potřeby snadno očistit vodou nebo mýdlovou pěnou.

  Osvětlení modelů

  Pro dech beroucí vzhled doporučujeme model vybavit LED osvětlením. Pokud již model základní osvětlení obsahuje můžete jej rozšířit, vylepšit, či upravit podle vlastních potřeb.

  • Světelná sada Axial LED osvětlení Night Visions System
   Pokročilý systém s předními LED (rozsvítí se intenzivně při jízdě vpřed), brzdovými LED (rozsvítí se intenzivně při brždění), blinkry (blikají při zatočení na konkrétní stranu) a doplňkovými diodami (například pro světelnou rampu). Možnost zapojení dalších šesti světelných okruhů.
  • Světelná sada -Standard - Axial sada osvětlení LED
   Standardní světelná sada s napájecím modulem a diodami – Napájecí modul umožňuje zapojení dvou svazků LED, které budou trvale svítit. V balení jsou obsaženy vysoce svítivé diody (4x bílá LED do předních světel a 2x červená LED do koncových světel).
  • Řídící jednotka Axial řídicí jednotka LED, 3-porty
   Řídící jednotka s možností zapojení tří svazků trvale svítících LED diod. Balení neobsahuje diody – ty si můžete dle vlastního potřeb vybrat v příslušenství u položky.
  Příslušenství pro běžný provoz

  Pro běžný provoz RC auta Axial potřebujete lepidlo na pneumatiky, lepidlo na šrouby, sadu nářadí a silikonový olej do tlumičů. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro RC auta.

  Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Z naší nabídky doporučujeme lepidlo Robitronic Tire Glue.

  Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů modelu a měnit olej v diferenciálech. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo stav těsnění je ve špatné stavu, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají opravné sady či jednotlivé díly.

  Pro běžnou údržbu je potřeba lepidlo na šrouby. Šrouby zašroubované v kovovém materiálu (např. šrouby v motoru, šervík v pastorku) musí být proti povolení tímto lepidlem zajištěny.

  Ochranné obaly na akumulátory

  Ochranné obaly jsou určeny k omezení rizika spojeného s přepravou a nabíjením akumulátorů. LiPo akumulátory dokáží, při zachování malých rozměrů a nízké hmotnosti, poskytnou vysoké vybíjecí proudy a disponují velkou kapacitou pro dlouhý jízdní čas. Naopak LiPo akumulátor je náchylný především na mechanické poškození.

  Typ Expediční
  Výška 229 mm
  Měřítko 1:10
  Délka 460 mm
  Šířka 225 mm
  Rozvor 305mm
  Světlá výška podvozku 68 mm
  Hmotnost 2100 g
  Prostor pro baterie 32x44x147mm
  Náhon 4WD
  Motor Stejnosměrný 35T
  Doba jízdy Přibližně 120 min na LiPo 7.4 V 5000 mAh
  Rychlost 7,2 km/h
  Šasí 0
  Olej tlumičů 35 wt
  Olej diferenciálů 0

  Obsah balení

  Obsahem balení je sestavený RC model auta Axial SCX10 II Deadbolt 4WD s nainstalovanými komponenty: stejnosměrný motor Dynamite 540 35T, stejnosměrný regulátor Spektrum 40A, servo řízení Spektrum S614, přijímač Spektrum SLR300. RC vysílač Spektrum SLT2, 4x AA baterie do vysílače. Balíček s náhradními a tuningovými díly. Návod CZ, EN, DE, FR, IT.

  Pro zprovoznění potřebujete pohonný akumulátor (2 až 3 čl. LiPo nebo 5 - 9 čl. NiMH) s konektorem IC3/EC3 a adekvátní nabíječ na pohonný akumulátor.

  Představení