Přihlášení Registrace

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *

+420 733 300 400  |  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Užijte si léto naplno s našimi RC modely a slevou 10% na VŠE! Kód: LETO10.

Axial Capra 1.9 4WS 1:10 RTR červená AXI03022BT1 ( 20489 )

Crawler s řízením obou náprav a náhonem na všechna kola 4WS, to je RC model auta Capra 1.9 4WS 1:10 Unlimited Trail Buggy. Zažij to pravé lezení po skále s autem Capra. Má neuvěřitelnou sílu díky velkému převodu a výjimečnou světlou výšku díky portálovým nápravám.
Dostupnost zboží:
skladem
Prodejna Brno
ne
Sklad e-shop
ano
K osobnímu odběru nebo odeslání:
18.07.2024
Cena s DPH: 15907 Kč
Pohon auta
elektro - stejnosměrný
Podvozek auta
crawler a expediční
Frekvence ovládání
2.4GHz
Měřítko modelu
1:10
Chybí tu informace? Je tu něco nesprávně? Napište nám to.

  Charakteristika

  Crawler s řízením obou náprav a náhonem na všechna kola 4WS, to je RC model auta Capra 1.9 4WS 1:10 Unlimited Trail Buggy. Zažij to pravé lezení po skále s autem Capra. Má neuvěřitelnou sílu díky velkému převodu a výjimečnou světlou výšku díky portálovým nápravám.

  RC auto Axial Capra 1.9 Unlimited Trail Buggy je určen do skalnatého terénu a pro soutěžní lezení. Model je kompletně sestaven a připraven k jízdě. K ovládání je přiložena 3-kanálová RC souprava Spektrum DX3 v pásmu 2,4GHz. K základním charakteristikám modelu patří velká světlá výška s portálovými nápravami, řízená přední i zadní náprava pro maximální manévrovatelnost. Pomocí tlačítka třetího kanálu přiloženého vysílače Spektrum™ DX3™ můžete řídit zadní nápravu v pěti polohách. Realistický design trubkové karosérie, kompletní kovové převody a kuličková ložiska, 4-bodové zavěšení náprav a portálové nápravy. Licencované kola s disky Raceline a pneumatikami Nitto Trail Grappler 1.9 M/T.

  Výkon pro lezení po skalách zajišťuje stejnosměrný motor 540 s 35 závity na kotvě, který je náležitě zpřevodován v celkovém poměru 37:1. Nápravy mají 4-bodové zavěšení, odpruženy jsou hliníkovými tlumiči s dlouhým zdvihem, od centrální převodovky vedou k nápravám CVD hřídele.

  Trubková karosérie Capra™ 1.9 4WS Unlimited Trail Buggy má velmi realistický vzhled Rock Crawler Buggy a je optimalizován pro maximální odpružení a přilnavost pneumatik. Portálové nápravy Currie F9 mají až 45°rejd řízení s větší světlou výškou. Obě nápravy jsou vybaveny kovovými převody, které zajišťují hladký chod pro efektivní a trvanlivé hnací ústrojí. Všechny články a závěsné čepy jsou vyrobeny z nerezové oceli a mají přesné a odolné závěsné body.

  Přiložený vysílač Spektrum™ DX3™ je vybaven exkluzivní technologií DSMR® pro vynikající dosah, rychlou odezvu a odolnost proti rušení. Je také plně kompatibilní s potenciálem Smart telemetrie, který poskytuje řídící jednotka Spektrum™ Firma™ 2-in-1 40A Smart přijímač s regulátorem. Pomocí LiPol baterie Spektrum™ Smart, můžete během jízdy orientačně sledovat kapacitu baterie v modelu na LED indikátoru napětí na vysílači. Elektronika je chráněna proti vodě a prachu. Volitelně si můžete nastavit funkci Dig (zablokování zadní nápravy), která je z výroby deaktivována (pro použití DIG je potřeba vyměnit vysílač za 4kanálový a doplnit si do auta mikroservo).

  Capra™ 1.9 4WS Unlimited Trail Buggy má nainstalovány větší, licencované pneumatiky Nitto Trail Grappler M/T, které zvyšují světlou výšku a zároveň nabízejí širší plochu pro větší trakci. Pneumatiky jsou namontovány na licencovaných discích Raceline s 3-dílným montážním systémem Beadlock pro snadnou výměnu pneumatiky bez lepení.

  Klíčové vlastnosti RC modelu auta Axial Capra 1.9 4WS 1:10 Unlimited Trail Buggy
  • Řízená přední i zadní náprava
  • Převodovka s tuningovou funkcí Dig (není z výroby funkční)
  • Portálové nápravy Currie F9 zvyšují světlou výšku skříně diferenciálu
  • Ocelová ozubená kola centrální převodovky a portálových náprav
  • Konstrukce trubkového rámu pro realistický vzhled auta
  • Všechny otočné body jsou na kulových čepech z nerezové oceli
  • Obsahuje tří-dílné licencované disky Beadlock Raceline a pneumatiky Nitto Trail Grapplers 1.9 M/T
  • Nastavitelné eloxované hliníkové olejové tlumiče s dlouhým zdvihem
  • Odolné kovové tyče řízení
  • Dokonale vyladěná geometrie zavěšení
  • Výkonný motor řady 540, 35T se zvětšenými chladicími otvory
  • 3-kanálová RC souprava Spektrum™ DX3™
  • Přední a zadní náprava je vybavena servem Spektrum™ S614 Metal-Gear
  ŘÍZENÍ PŘEDNÍ I ZADNÍ NÁPRAVY

  Konstruktéři Axial® nainstalovali na model dvě řízené nápravy, aby vám tím nabídli maximální manévrovatelnost. Auto má tak náhon na všechna 4 kola a navíc disponuje systémem 4WS (4 Wheel Steering) s celou řadou možností, jak auto řídit. Pomocí dvoupolohového tlačítka třetího kanálu vysílače Spektrum™ DX3™ můžete řídit zadní nápravu v pěti polohách: 0 (kola přímo), 50 % nebo 100 %, doleva a doprava.

  Pokud byste chtěli experimentovat a zvolit si vlastní mixy s proporcionálním řízením zadní nápravy, budete potřebovat programovatelný volantový vysílač Spektrum například DX5C.

  TUNINGOVÁ FUNKCE DIG

  Převodovka modelu Capra™ 1.9 4WS Unlimited Trail Buggy nabízí možnost volitelné funkce Dig, která není z výroby aktivována. Pomocí této funkce můžete dálkově přes vysílač odpojovat a připojovat zadní nápravu. Zadní náprava je tak buď hnaná, nebo zablokovaná a kola se neotáčejí. Zablokováním zadních kol radikálně zvýšíte poloměr otáčení a model zatočíte takřka na místě. Funkci DIG rovněž oceníte při prudkých sjezdech, kdy snižuje riziko překlopení modelu.
  Pro použití funkce Dig je vyžadován jiný vysílač (Spektrum, minimálně 4 kanálový) a mikroservo SX107 (toto servo obsahuje speciální protikus servo-saveru, jiné servo tedy nelze použít). Při montáži tuningového serva použijte držák serva, který je součástí balení modelu a vyjměte aretační vložku zevnitř převodovky.

  LICENCOVANÉ PORTÁLOVÉ NÁPRAVY CURRIE F9

  Model má nové portálové nápravy Currie F9, které zvyšují světlou výšku a zároveň poskytují vynikající převodový poměr 7,39: 1. Ve skříni jsou kuličková ložiska a kovové převody.

  TRUBKOVÝ RÁM KAROSÉRIE

  Konstrukce šasi z maketového trubkového rámu a 4-bodového zavěšení náprav, má velmi realistický vzhled a pomáhá bugy při zdolávání skal. Navíc je optimalizována pro co největší míru odpružení a nabízí volnost pohybu velkým kolům.

  DVĚ SERVA S KOVOVÝM PŘEVODEM

  Každá z náprav auta Capra™ 1.9 4WS Unlimited Trail Buggy je vybavena servem řízení Spektrum™ S614 Metal-Gear pro řízení rejdu přední a zadní nápravy.

  HLINÍKOVÉ TLUMIČE S DLOUHÝM ZDVIHEM

  Olejové tlumiče mají nový design s eloxovanými, závitovými těly a jednou pružinou. Nadstandardně velký průměr pístu znamená lepší a přesnější funkci tlumiče. Odvzdušňovací šroub pomáhá odvádět vzduch při rychlém stlačení. Předpětí pružin tlumiče je nastavitelné pomocí matice na tlumiči, optimální míru tuhosti provedete změnou viskozity oleje.

  KOVOVÉ PŘEVODY V DIFERENCIÁLECH

  Obě nápravy jsou vybaveny kovovými převody diferenciálů, které zajišťují hladký chod a efektivní a trvanlivé hnací ústrojí. Každá náprava je řízena samostatným servem a rejd lze vytočit až do úhlu 45°.

  KULOVÉ ČEPY Z NEREZOVÉ OCELI

  Tuhé a přesné řízení je zajištěno pomocí táhel z 6 mm ocelových nerezových trubek s robustními plastovými koncovkami pro kulové čepy z nerezové oceli.

  3-DÍLNÁ KOLA BEADLOCK

  Licencované disky Raceline se vyznačují 3-dílnou konstrukcí Beadlock, která umožňuje snadnou demontáž a výměnu pneumatik bez lepení.

  VĚTŠÍ KOLA NITTO TRAIL GRAPPLER

  Model Capra™ 1.9 4WS Unlimited Trail Buggy má licencované pneumatiky 4.75 Nitto Trail Grappler M/T 1.9 z SCX10™ III. Tyto větší pneumatiky zvyšují světlou výšku a zároveň nabízejí širší plochu záběru pro vyšší trakci.

  READY-TO-RUN

  Set Capra™ 1.9 4WS Unlimited Trail Buggy je kompletně sestaven a připraven k jízdě. Obsahuje vysílač Spektrum DX3, kombo přijímač/regulátor, motor, dvě serva řízení a AA baterie pro vysílač. Vše, co si potřebujete doplnit, je pohonná baterie a nabíječ.

  FUNKČNÍ OSVĚTLENÍ

  Světelná lišta LED namontovaná na vrchní straně karosérie pomáhá osvětlit cestu při vašich pozdních nočních vyjížďkách. LED světelná lišta a dvě přední LED světla jsou součástí balení.

  RC vysílač Spektrum DX3 2.4GHz DSMR

  Nový RC vysílač Spektrum DX3 má 3 kanály a je kompatibilní s telemetrií Spektrum Smart. Vynikající dosah, super rychlá odezva a vysoká odolnost proti rušení díky exkluzivní technologii Spektrum DSMR. Rychlé nastavení potřebných parametrů.

  • LED indikace stavu nabití pohonných Smart akumulátorů v modelu
  • Možnost nastavení reverzu, velikosti výchylek a funkce 3. kanálu
  • Trim kanálu plynu a řízení
  • Díky omezovači plynu můžete dětem omezit maximální rychlost modelu
  • Ergonomický, lehký
  • Volant s pěnovou obručí pro pohodlné držení
  Přijímač s regulátorem SPEKTRUM™ FIRMA™ SMART 40A

  Díky regulátoru s integrovaným přijímačem Firma™ Smart 40A a vysílači DX3™ máte možnost využívat výhody telemetrie a exkluzivní technologií Spektrum™ Smart. Nainstalujte si baterii LiPol Spektrum Smart, abyste měli přehled o stavu baterie na indikátoru úrovně napětí vysílače.

  Doporučujeme koupit

  Pro zprovoznění modelu je potřeba doplnit, pohonný akumulátor 2-3S LiPo a adekvátní nabíječ na pohonný akumulátor.

  Doporučené akumulátory

  Schránka na akumulátor je určena pro "short" LiPo akumulátory délky 96 mm. Vzhledem ke způsobu montáže doporučujeme akumulátor s již vyvedenými kabely v rohu . Akumulátory osazené dutinkami, by vyžadovaly úpravu lože, proto je z tohoto důvodu nedoporučujeme!

  • Smart LiPo akumulátor Spektrum 11.1V 1300mAh 30C IC3, nebo Smart G2 LiPo akumulátor Spektrum G2 11.1V 1300mAh 30C IC3
  • LiPo akumulátor Dynamite Reaction2 11.1V 3700mAh 50C 96mm EC3
  Doporučené nabíječe pro Smart akumulátory Spektrum

  Nabíječi Spektrum Smart lze nabíjet jak akumulátory Smart a Smart G2, tak konvenční akumulátory. Dříve prodané nabíječe Smart, po provedení aktualizace, rovněž podporují Smart G2.

  • Nabíječ se síťovým zdrojem Spektrum Smart S150 s jedním výstupem 1x50W.
  • Síťový nabíječ Spektrum Smart G2 S155 1x55W AC s jedním výstupem 55W.
  • Síťový nabíječ Spektrum Smart S1100 s jedním výstupem 1x100W.
  • Síťový nabíječ Spektrum Smart S2100 se dvěma výstupy 2x 100 W.
  • Síťový nabíječ Spektrum Smart S1100 s jedním výstupem 1x200W.
  • Síťový nabíječ Spektrum Smart S2100 se dvěma výstupy 2x 200 W.
  Doporučené nabíječe pro konvenční LiPo a NiMH akumulátory

  Pokud se rozhodnete model provozovat na konvenční LiPo a NiMH akumulátory, můžete používat univerzální nabíječe o výkonu minimálně 50 W.

  • Nabíječ Dynamite Prophet Sport s jedním výstupem 50 W
  • Nabíječ Robitronic Expert LD 80 AC/DC s jedním výstupem 80 W + nabíjecí kabel EC3
  Doporučené komponenty pro tuning:
  • Vysílač pro funkci DIG a proporcionální řízení zadní nápravy: Spektrum DX5C DSMR + 4x AA baterie do vysílače EM-B1320
  • Servo funkce DIG: SX107 Micro MG
  Přepravní taška

  Přenášejte RC model pohodlně a bezpečně v přepravní tašce Robitronic. Taška je neprodyšná a má elastický okraj, který lze přizpůsobit modelu. Díky popruh se suchým zipem se model snadno přenáší. Syntetický materiál lze v případě potřeby snadno očistit vodou nebo mýdlovou pěnou.

  Osvětlení modelů

  Pro dech beroucí vzhled doporučujeme model vybavit LED osvětlením. Pokud již model základní osvětlení obsahuje můžete jej rozšířit, vylepšit, či upravit podle vlastních potřeb.

  • Světelná sada Axial LED osvětlení Night Visions System
   Pokročilý systém s předními LED (rozsvítí se intenzivně při jízdě vpřed), brzdovými LED (rozsvítí se intenzivně při brždění), blinkry (blikají při zatočení na konkrétní stranu) a doplňkovými diodami (například pro světelnou rampu). Možnost zapojení dalších šesti světelných okruhů.
  • Světelná sada -Standard - Axial sada osvětlení LED
   Standardní světelná sada s napájecím modulem a diodami – Napájecí modul umožňuje zapojení dvou svazků LED, které budou trvale svítit. V balení jsou obsaženy vysoce svítivé diody (4x bílá LED do předních světel a 2x červená LED do koncových světel).
  • Řídící jednotka Axial řídicí jednotka LED, 3-porty
   Řídící jednotka s možností zapojení tří svazků trvale svítících LED diod. Balení neobsahuje diody – ty si můžete dle vlastního potřeb vybrat v příslušenství u položky.
  Příslušenství pro běžný provoz

  Pro běžný provoz RC auta Axial potřebujete lepidlo na pneumatiky, lepidlo na šrouby, sadu nářadí a silikonový olej do tlumičů. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro RC auta.

  Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Z naší nabídky doporučujeme lepidlo Robitronic Tire Glue.

  Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů modelu a měnit olej v diferenciálech. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo stav těsnění je ve špatné stavu, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají opravné sady či jednotlivé díly.

  Pro běžnou údržbu je potřeba lepidlo na šrouby. Šrouby zašroubované v kovovém materiálu (např. šrouby v motoru, šervík v pastorku) musí být proti povolení tímto lepidlem zajištěny.

  Ochranné obaly na akumulátory

  Ochranné obaly jsou určeny k omezení rizika spojeného s přepravou a nabíjením akumulátorů. LiPo akumulátory dokáží, při zachování malých rozměrů a nízké hmotnosti, poskytnou vysoké vybíjecí proudy a disponují velkou kapacitou pro dlouhý jízdní čas. Naopak LiPo akumulátor je náchylný především na mechanické poškození.

  Typ Crawler
  Šasí Plast
  Měřítko 1:10
  Délka 432 mm
  Šířka 260 mm
  Výška 210 mm
  Rozvor 318 mm
  Světlá výška podvozku 76 mm
  Hmotnost 2040
  Náhon 4WS
  Motor Axial® 35T
  Přední kola Nitto Trail Grappler M/T 1.9
  Zadní kola Nitto Trail Grappler M/T 1.9
  Doba jízdy 60 - 90 min s LiPo akumulátorem 7.4 V 5000 mAh
  Rychlost Asi 7 km/h s LiPo akumulátorem 7.4 V a továrním převodem
  Olej tlumičů  
  Olej diferenciálů  

  Obsah balení

  Balení obsahuje kompletně sestavený RC model auta Axial Capra 1.9 Unlimited Trail Buggy v měřítku 1:10 s nainstalovaným LED osvětlením a komponenty: Axial stejnosměrný motor 540 35T, Spektrum regulátor stejnoměrný Firma 40A s přijímačem, 2ks Spektrum servo S614 MG WP 23T. Vysílač Spektrum DX3 DSMR a 4ks baterie AA do vysílače. Klíč na kola, držák pro tuningové servo funkce DIG, včetně části servo-saveru. Návod v češtině, manuál EN, DE, FR, IT.

  Video