Přihlášení Registrace

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *

+420 733 300 400  |  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Užijte si léto naplno s našimi RC modely a slevou 10% na VŠE! Kód: LETO10.

Axial Capra 1.9 4WD 1:10 Kit AXI03004B ( 20473 )

Stavebnice RC modelu auta Axial Capra 1.9 s náhonem 4WD v měřítku 1:10 vám nabízí kreativní přístup ke stavbě s možností zástavby vlastního pohonu a RC vybavení. Postavte si auto od základu tak, aby splňovalo vaše kritéria. Velká světlá výška, ovládání náhonu zadní nápravy, kovové převody.
Dostupnost zboží:
není skladem
Prodejna Brno
ne
Sklad e-shop
ne
Cena s DPH: 10499 Kč
Chybí tu informace? Je tu něco nesprávně? Napište nám to.

  Charakteristika

  Stavebnice RC modelu auta Axial Capra 1.9 s náhonem 4WD v měřítku 1:10 vám nabízí kreativní přístup ke stavbě s možností zástavby vlastního pohonu a RC vybavení. Postavte si auto od základu tak, aby splňovalo vaše kritéria. Velká světlá výška, ovládání náhonu zadní nápravy, realistický design trubkového šasi, kovové převody.

  Toužíte-li po vlastnoručně postaveném terénním speciálu crawleru s vizáží buggy, Axial nabízí špičkové auto Capra, které vám pomůže s touto realizací. V balení jsou všechny důležité součástky pro stavbu auta. Součástí ovšem není pohon, elektronika, kabely, baterie, barvy apod. Pevná přední náprava s uzamčeným diferenciálem a zadní má ovládání náhonu zadní nápravy, 4-bodové zavěšení, hliníkové tlumiče s dlouhým zdvihem, CVD hřídele. V balení jsou licencované 3-dílné disky Raceline beadlock, ty mohou být vybaveny libovolnými pneumatikami 1.9 (nejsou v balení).

  RC auto Axial Capra 1.9 je modelem typické velké buggy, ovšem v provedení jako crawler, který je možné provozovat v drsném terénu a při slézání skal. Pro dokončení je potřeba mít vlastní 2-3 kanálovou RC soupravu, servo řízení, motor a regulátor a pohonnou baterii s nabíječem. Toto vybavení není obsahem stavebnice. Pokud jste zručný a máte rádi jistotu kvalitního sestavení auta vlastními silami, tak Kit Capra je pro tento účel ideální.

  Vlastnosti Buggy_Capra
  • Nově navržená převodovka s funkcí Dig umožňuje užší poloměr otáčení odpojením náhonu zadní nápravy
   Funkci DIG je nutné osadit Spektrum servo SX107 Micro MG (součástí balení serva je speciální tisícihran pro servo-saver)
  • Portálové osy Currie F9 zvyšují světlou výšku u skříně diferenciálu pro velkou světlou výšku
  • Obsahuje ocelová ozubená kola centrálního převodu a portálové nápravy
  • Konstrukce trubkového rámu umocňuje realistický vzhled auta
  • Všechny otočné body jsou na kulových čepech z nerezové oceli
  • Obsahuje třídílné licencovaná disky beadlock Raceline
  • Nastavitelné eloxované hliníkové olejové tlumiče s dlouhým zdvihem mají víčko s odvzdušňovacím otvorem
  • Celokovová přední náprava má rejd 45°
  • Odolné kovové tyče řízení
  • Dokonale vyladěná geometrie zavěšení
  PORTÁLOVÉ NÁPRAVY CURRIE F9

  Model má nové portálové nápravy Currie F9, které zvyšují světlou výšku a zároveň poskytují vynikající převodový poměr 7,39: 1. Ve skříni jsou kuličková ložiska a kovové převody.

  Kuželové šikmé ozubení

  Pro náhon diferenciálu bylo použito kuželové ozubení se šikmými zuby, které je z hlediska přenosu síly nejefektivnější, má nízký valivý odpor a vysokou životnost. Uloženo je v kvalitních kuličkových ložiscích.

  Možnost vypnutí zadního náhonu

  Když chcete zatáčet na menším poloměru, můžete vypnout zadní náhon a zadní nápravu mít pouze vlečenou. Aby bylo možné tuto funkci použít, musíte si nainstalovat mini servo, které přes kulisu vyřadí zadní náhon.

  Rejd až 45°

  Přední hnací hřídele s kardany mají možnost natočení rejdu kol až o 45°, materiálem je tvrzená ocel, takže snáší i extrémní zatížení a bezpečné a plynulé řízení v každé situaci.

  Přední a zadní hnací hřídele WB8 HD

  Přední a zadní hnací hřídele WB8 HD Wildboar™ mají čep kardanu o větším průměru (2x11mm) a šroub hřídele M4 (pohon 2mm šestihranem) pro větší sílu. Mezi oběma stranami drážkované hřídele je středový drážkovaný jezdec, který snižuje tření a zvyšuje životnost.

  Tyče z 6mm nerezových trubek

  4-bodové zavěšení náprav je zajištěno pomocí táhel z 6mm ocelových nerezových trubek s robusními plastovými koncovkami pro uložení kulových čepů.

  Kulové čepy z nerezové oceli

  Všechny otočné body jsou uloženy na kulových čepech z nerezové oceli, které poskytují trvanlivé a bezpečné zavěšení.

  Speciálně tvarované šasí

  Capra má speciálně vytvarované šasí, které mu umoží při styku s terénem hladce sklouznout do strany a nezachytit se o překážku.

  Tyče řízení z 6mm nerezových trubek

  Tuhé a přesné řízení je zajištěno pomocí táhel z 6mm ocelových nerezových trubek s robusními plastovými koncovkami pro kulové čepy.

  Hliníkové tlumiče s dlouhým zdvihem

  Olejové tlumiče mají nový design s eloxovanými, závitovými těly a jednou pružinou. Větší průměr tlumiče vytváří větší objem tekutiny pro větší dráhu zdvihu. Odvzdušňovací šroub pomáhá odvádět vzduch při rychlém stlačení. Tlumiče jsou nastavitelné, proto si můžete seřídit optimální míru tlumení.

  4-bodové zavěšení náprav

  Tuhá přední a zadní náprava je vysoce výkyvné, díky 4-bodovému uložení na tyčích s kulovými čepy a díky tlumičům s velkým zdvihem. Nápravy mají velkou volnost kývání a proto auto projede i zdánlivě nesjízdným terénem.

  3-dílné disky Beadlock A1.9

  Pro maximálně realistický vzhled, má Capra™ má oficiálně licencované 3dílné disky beadlock Raceline Monster.

  Světelná lišta pro osvětlení

  Světelná lišta LED namontovaná na střechu auta, pomáhá osvítit cestu při noční projížďce s vašimi přáteli. K předním světlometům lze přidat další LED světla (tato LED již nejsou součástí setu).

  Kokpit s jezdci

  Realismus modelu umocňuje kompletní kokpit s osádkou: polykarbonátový kokpit s figurkami jezdců, barevné samolepky s panely z imitací uhlíkových vláken, navigaci GPS, přístrojovou desku a přepínače, dvě černé styrenové přilby se štítky na hledí a další!

  Přední maska se světlomety

  Tvarovaná plastová přední mřížka má dvě čiré plastové čočky světlometů se světelnými parabolami (volitelná LED světla nejsou součástí balení). Za mřížkou pod kapotou jsou dva držáky karosérie. Odstraňte sponky, pod kapotou je přístup k zásobníku baterie.

  Prostor pro přijímač a regulátor

  Pod přední stranou přístrojové desky je deska pro přijímač a regulátor, vše je namontováno v kleci karosérie včetně kabelů.

  Zásobník pro baterii

  Zásobník na baterie je namontován v přední části pod kapotou. Velikost zásobníku má maximální velikost 26x98x47mm.

  Sponky karosérie

  Odstraňte sponky ukryté na spodní straně rámu, a zvedněte kapotu, abyste získali přístup k zásobníku baterie.

  Páka serva s vložkou

  Páka serva řízení má nalisovanou kovovou vložku s tisícihranem 23T (Spektrum, JR) pro dlouhou životnost.

  Doporučujeme koupit

  Pro sestavení RC modelu auta Axial Capra 1.9 potřebujete nářadí, RC soupravu, servo řízení, případně servo řazení, pneumatiky na disky 1,9", motor 540, regulátor, pohonnou baterii, nabíječ, baterie, náplně do tlumičů a diferenciálů, barvy na lexan a cca 7-10 hodin času.

  Doporučujeme pohon a elektroniku:
  • Vysílač DX5 Rugged DSMR 2,4GHz a SR515
  • Axial stejnosměrný motor 540 35T
  • Dynamite regulátor AE-5L LED-port WP IC3
  • Spektrum servo S6020 10.5kg.cm 0.19s/60°
  • Spektrum servo SX107 Micro MG
  • Duratrax pneu 1.9" Scaler CR C3 (2)
  • Axial karosérie Jeep Cherokee 2000 nenabarvená
  Doporučené akumulátory

  Schránka na akumulátor je určena pro "short" LiPo akumulátory délky 96 mm. Vzhledem ke způsobu montáže doporučujeme akumulátor s již vyvedenými kabely v rohu . Akumulátory osazené dutinkami, by vyžadovaly úpravu lože, proto je z tohoto důvodu nedoporučujeme!

  • Smart LiPo akumulátor Spektrum 11.1V 1300mAh 30C IC3, nebo Smart G2 LiPo akumulátor Spektrum G2 11.1V 1300mAh 30C IC3
  • LiPo akumulátor Dynamite Reaction2 11.1V 3700mAh 50C 96mm EC3
  Doporučené nabíječe pro Smart akumulátory Spektrum

  Nabíječi Spektrum Smart lze nabíjet jak akumulátory Smart a Smart G2, tak konvenční akumulátory. Dříve prodané nabíječe Smart, po provedení aktualizace, rovněž podporují Smart G2.

  • Nabíječ se síťovým zdrojem Spektrum Smart S150 s jedním výstupem 1x50W.
  • Síťový nabíječ Spektrum Smart G2 S155 1x55W AC s jedním výstupem 55W.
  • Síťový nabíječ Spektrum Smart S1100 s jedním výstupem 1x100W.
  • Síťový nabíječ Spektrum Smart S2100 se dvěma výstupy 2x 100 W.
  • Síťový nabíječ Spektrum Smart S1100 s jedním výstupem 1x200W.
  • Síťový nabíječ Spektrum Smart S2100 se dvěma výstupy 2x 200 W.
  Doporučené nabíječe pro konvenční LiPo a NiMH akumulátory

  Pokud se rozhodnete model provozovat na konvenční LiPo a NiMH akumulátory, můžete používat univerzální nabíječe o výkonu minimálně 50 W.

  • Nabíječ Dynamite Prophet Sport s jedním výstupem 50 W
  • Nabíječ Robitronic Expert LD 80 AC/DC s jedním výstupem 80 W + nabíjecí kabel EC3
  Přepravní taška

  Přenášejte RC model pohodlně a bezpečně v přepravní tašce Robitronic. Taška je neprodyšná a má elastický okraj, který lze přizpůsobit modelu. Díky popruh se suchým zipem se model snadno přenáší. Syntetický materiál lze v případě potřeby snadno očistit vodou nebo mýdlovou pěnou.

  Osvětlení modelů

  Pro dech beroucí vzhled doporučujeme model vybavit LED osvětlením. Pokud již model základní osvětlení obsahuje můžete jej rozšířit, vylepšit, či upravit podle vlastních potřeb.

  • Světelná sada Axial LED osvětlení Night Visions System
   Pokročilý systém s předními LED (rozsvítí se intenzivně při jízdě vpřed), brzdovými LED (rozsvítí se intenzivně při brždění), blinkry (blikají při zatočení na konkrétní stranu) a doplňkovými diodami (například pro světelnou rampu). Možnost zapojení dalších šesti světelných okruhů.
  • Světelná sada -Standard - Axial sada osvětlení LED
   Standardní světelná sada s napájecím modulem a diodami – Napájecí modul umožňuje zapojení dvou svazků LED, které budou trvale svítit. V balení jsou obsaženy vysoce svítivé diody (4x bílá LED do předních světel a 2x červená LED do koncových světel).
  • Řídící jednotka Axial řídicí jednotka LED, 3-porty
   Řídící jednotka s možností zapojení tří svazků trvale svítících LED diod. Balení neobsahuje diody – ty si můžete dle vlastního potřeb vybrat v příslušenství u položky.
  Typ Expediční
  Výška 210 mm
  Měřítko 1:10
  Délka 432 mm
  Šířka 260 mm
  Rozvor 317 mm
  Světlá výška podvozku 76 mm
  Hmotnost 1800 g
  Doba sestavení cca 10 hodin
  Prostor pro baterie 26 x 98 x 47mm
  Diferenciál Uzavřené
  Unášecí 6-hran kol 12 mm
  Náhon 4WD
  Motor Doporučen 540
  Doba jízdy 60 - 90 minut na LiPo 7.4 V 5000 mAh
  Doporučená RC souprava 3 kanálová
  Rychlost Asi 7 km/h s LiPo akumulátorem 7.4 V a továrním převodem
  Olej tlumičů 35 wt

  Obsah balení

  Stavební součásti pro sestavení RC modelu auta Axial® Capra™ 1.9 Unlimited Trail Buggy 4WD Kit, přehledně uspořádané sáčky se součástmi pro stavbu, disky Raceline Monster. Vícejazyčný manuál v angličtině, němčině, francouzštině a italštině a návod v češtině.

  Video

  Představení produktu