Přihlášení Registrace

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *

+420 733 300 400  |  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Užijte si léto naplno s našimi RC modely a slevou 10% na VŠE! Kód: LETO10.

Axial Capra 1.9 4WD 1:10 RTR zelená AXI03000BT2 ( 20470 )

Pravý Crawler do toho nejtěžšího terénu, to je RC model auta Axial Capra 1.9 Trail Buggy s náhonem na všechna kola 4WD. Zažij to pravé lezení po skále s autem Capra. Má neuvěřitelnou sílu díky velkému převodu a obrovskou světlou výšku díky portálovým nápravám.
Dostupnost zboží:
skladem
Prodejna Brno
ne
Sklad e-shop
ano
K osobnímu odběru nebo odeslání:
22.07.2024
Cena s DPH: 14355 Kč
Pohon auta
elektro - stejnosměrný
Podvozek auta
crawler a expediční
Měřítko modelu
1:10
Frekvence ovládání
2.4GHz
Chybí tu informace? Je tu něco nesprávně? Napište nám to.

  Charakteristika

  Pravý Crawler do toho nejtěžšího terénu, to je RC model auta Axial Capra 1.9 Trail Buggy s náhonem na všechna kola 4WD. Zažijte to pravé lezení po skále!. Capra má neuvěřitelnou sílu díky velkému převodu a obrovskou světlou výšku díky portálovým nápravám.

  RC auto Axial Capra 1.9 je modelem s vizáží velké buggy ale s vlastnostmi jako Crawler, je určen do drsného terénu a pro slézání skal. Je kompletně sestaven a připraven k jízdě. K ovládání modelu je přiložena 3-kanálová RC souprava Spektrum STX3 v pásmu 2,4GHz. K základním charakteristikám modelu patří velká světlá výška, vypnutí náhonu zadní nápravy, realistický design trubkové karosérie, kompletní kovové převody a kuličková ložiska, 4-bodové zavěšení náprav a portálové nápravy. Licencované kola s disky Raceline a pneumatikami Nitto Trail Grappler 1.9.

  Výkon pro lezení po skalách zajišťuje stejnosměrný motor 540 s 35 závity na kotvě. který je náležitě zpřevodován v celkovém poměru 37:1. Stálý náhon má pevná přední náprava s uzamčeným diferenciálem, zatímco zadní náprava má možnost vyřazení náhonu zadní nápravy, aby bylo možné provést zatočení takřka na místě nebo bezpečné sjíždění ze skal. Nápravy mají 4-bodové zavěšení, odpruženy jsou hliníkovými tlumiči s dlouhým zdvihem, od centrální převodovky vedou k nápravám CVD hřídele.

  Portálové nápravy pro maximální světlou výšku

  Model má nové portálové nápravy Currie F9, které zvyšují světlou výšku a zároveň poskytují vynikající převodový poměr 7,39: 1. Ve skříni jsou kuličková ložiska a kovové převody.

  Hypoidní ozubení

  Pro náhon diferenciálu bylo použito hypoidní ozubení, které je z hlediska přenosu síly nejefektivnější, má nízký valivý odpor a vysokou životnost. Uloženo je v kvalitních kuličkových ložiscích.

  Možnost vypnutí zadního náhonu

  Když chcete zatáčet na menším poloměru nebo sjíždět dolů ze strmého svahu, můžete vypnout zadní náhon a zadní nápravu mít pouze vlečenou. Tuto funkci zajišťuje třetí kanál RC soupravy STX3 a nainstalované digitální mikro servo SX107.

  Rejd až 45°

  Přední hnací hřídele s kardany mají možnost natočení rejdu kol až o 45°. Časti pohonu jsou vytvořeny z kalené oceli, takže snáší i extrémní zatížení a bezpečné a plynulé řízení v každé situaci.

  Přední a zadní hnací hřídele

  Přední a zadní hnací hřídele WB8 HD Wildboar™ mají čep kardanu o větším průměru (2x11 mm) a šroub hřídele M4 (pohon 2mm šestihranem) pro větší sílu. Mezi oběma stranami drážkované hřídele je středový drážkovaný jezdec, který snižuje tření a zvyšuje životnost.

  Tyče z 6mm nerezových trubek

  4-bodové zavěšení náprav je zajištěno pomocí táhel z 6 mm ocelových nerezových trubek s robustními plastovými koncovkami pro uložení kulových čepů.

  Kulové čepy z nerezové oceli

  Všechny otočné body jsou uloženy na kulových čepech z nerezové oceli, které poskytují trvanlivé zavěšení s nízkým opotřebením.

  Speciálně tvarované šasí

  Capra má speciálně vytvarované šasi, které mu umožní při styku s terénem hladce sklouznout do strany a nezachytit se o překážku.

  Tyče řízení z 6 mm nerezových trubek

  Tuhé a přesné řízení je zajištěno pomocí táhel z 6 mm ocelových nerezových trubek s robustními plastovými koncovkami pro kulové čepy.

  Hliníkové tlumiče s dlouhým zdvihem

  Olejové tlumiče mají nový design s eloxovanými, závitovými těly a jednou pružinou. Nadstandardně velký průměr pístu znamená lepší a přesnější funkci tlumiče. Odvzdušňovací šroub pomáhá odvádět vzduch při rychlém stlačení. Tlumiče jsou nastavitelné, proto si můžete seřídit optimální míru tlumení (změnou viskozity oleje).

  4-bodové zavěšení náprav

  Tuhá přední a zadní náprava je vysoce výkyvné, díky 4-bodovému uložení na tyčích s kulovými čepy a díky tlumičům s velkým zdvihem. Nápravy mají velkou volnost kývání a proto auto projede i zdánlivě nesjízdným terénem.

  3-dílné disky Beadlock A1.9

  Pro maximálně realistický vzhled, má Capra™ má oficiálně licencované 3dílné disky beadlock Raceline Monster.

  Kokpit s jezdci

  Realismus modelu umocňuje kompletní kokpit s osádkou: polykarbonátový kokpit s figurkami jezdců, barevné samolepky s panely z imitací uhlíkových vláken, navigaci GPS, přístrojovou desku a přepínače, dvě černé styrenové přilby se štítky na hledí a další!

  Přední maska se světlomety

  Tvarovaná plastová přední mřížka má dvě čiré plastové čočky světlometů se světelnými parabolami. Za mřížkou pod kapotou jsou dva držáky karosérie. Odstraňte sponky, pod kapotou je přístup k zásobníku baterie.

  Zásobník pro baterii

  Zásobník na baterie je namontován v přední části pod kapotou. Velikost zásobníku má maximální velikost 26x98x47mm.

  Sponky karosérie

  Odstraňte sponky ukryté na spodní straně rámu, a zvedněte kapotu, abyste získali přístup k zásobníku baterie.

  Páka serva s vložkou

  Páka serva řízení má nalisovanou kovovou vložku s tisícihranem 23T (Spektrum, JR) pro dlouhou životnost.

  Nainstalovaný motor 540 35T

  Motor má vyvážený poměr výkonu a točivého momentu vzhledem ke zvolenému převodovému poměru všech převodů. Na kola se přenáší nadlimitní kroutící moment, který model snadno dostane i do nejstrmějšího svahu.

  RC souprava Spektrum™ STX3

  3-kanálová volantová RC souprava Spektrum STX300 pracuje v pásmu 2,4 GHz. Vysílač je opatřen integrovanou anténou, jednoduchým a rychlým nastavením. Nastavení reverzů, koncové body, neutrál. Dále lze nastavit limit plynu 50%, 75% a 100%. Třetí kanál podporuje až 4 režimy.

  Přijímač Spektrum™ SRX300

  RC přijímač Spektrum SRX300 je kompatibilní s protokolem Spektrum FHSS. Elektronika v přijímači je chráněna vrstvou speciálního laku proti vlhkosti či nečistotám. Má extra dlouhý anténní kabel pro snadné a efektivní umístění antény.

  Regulátor Dynamite AE-5L

  Stejnosměrný voděodolný programovatelný regulátor Dynamite® má možnost nastavení vypínacího napětí pro LiPol baterie pomocí jednoduché propojky a nastavení brzdy. Napájení 2 až 3 čl. LiPo nebo 5 až 9 čl. NiMH. K dispozici jsou duální LED výstupy pro světlomety / koncová světla. Konektor IC3™ je kompatibilní s konektorem EC3.

  Digitální servo řízení s kovovými převody

  Voděodolné digitální servo s kovovými převody Spektrum S614 má moment 15 kg.cm a kovové tělo pro lepší odvod tepla. Servo je namontované na nápravě pro přesný přenos táhel řízení.

  Osvětlení auta

  Světelná lišta LED namontovaná na vrchní straně karosérie pomáhá osvětlit cestu při vašich pozdních nočních vyjížďkách. LED světelná lišta a dvě přední LED světla jsou součástí balení.

  Klíčové vlastnosti RC modelu auta Axial Capra 1.9 Trail Buggy
  • Nově navržená převodovka umožňuje odpojení náhonu zadní nápravy
  • Portálové nápravy Currie F9 zvyšují světlou výšku skříně diferenciálu
  • Ocelová ozubená kola centrální převodovky a portálových náprav
  • Konstrukce trubkového rámu pro realistický vzhled auta
  • Všechny otočné body jsou na kulových čepech z nerezové oceli
  • Obsahuje tří-dílné licencované disky beadlock Raceline a pneumatiky Nitto Trail Grapplers 1.9 Monster
  • Nastavitelné eloxované hliníkové olejové tlumiče s dlouhým zdvihem
  • Celokovová přední náprava má rejd 45°
  • Odolné kovové tyče řízení
  • Dokonale vyladěná geometrie zavěšení
  • Výkonný motor řady 540, 35T se zvětšenými chladicími otvory
  • 3-kanálová RC souprava Spektrum™ STX3
  • Servo namontované na nápravě pro přesné řízení

  Doporučujeme koupit

  Pro zprovoznění modelu jsou potřeba 4x AA baterie do vysílače GP SUPER alkalická baterie LR6, pohonný akumulátor LiPo 7.4 V 4000 mAh a adekvátní nabíječ na pohonný akumulátor.

  Doporučené akumulátory

  Schránka na akumulátor je určena pro "short" LiPo akumulátory délky 96 mm. Vzhledem ke způsobu montáže doporučujeme akumulátor s již vyvedenými kabely v rohu . Akumulátory osazené dutinkami, by vyžadovaly úpravu lože, proto je z tohoto důvodu nedoporučujeme!

  • Smart LiPo akumulátor Spektrum 11.1V 1300mAh 30C IC3, nebo Smart G2 LiPo akumulátor Spektrum G2 11.1V 1300mAh 30C IC3
  • LiPo akumulátor Dynamite Reaction2 11.1V 3700mAh 50C 96mm EC3
  Doporučené nabíječe pro Smart akumulátory Spektrum

  Nabíječi Spektrum Smart lze nabíjet jak akumulátory Smart a Smart G2, tak konvenční akumulátory. Dříve prodané nabíječe Smart, po provedení aktualizace, rovněž podporují Smart G2.

  • Nabíječ se síťovým zdrojem Spektrum Smart S150 s jedním výstupem 1x50W.
  • Síťový nabíječ Spektrum Smart G2 S155 1x55W AC s jedním výstupem 55W.
  • Síťový nabíječ Spektrum Smart S1100 s jedním výstupem 1x100W.
  • Síťový nabíječ Spektrum Smart S2100 se dvěma výstupy 2x 100 W.
  • Síťový nabíječ Spektrum Smart S1100 s jedním výstupem 1x200W.
  • Síťový nabíječ Spektrum Smart S2100 se dvěma výstupy 2x 200 W.
  Doporučené nabíječe pro konvenční LiPo a NiMH akumulátory

  Pokud se rozhodnete model provozovat na konvenční LiPo a NiMH akumulátory, můžete používat univerzální nabíječe o výkonu minimálně 50 W.

  • Nabíječ Dynamite Prophet Sport s jedním výstupem 50 W
  • Nabíječ Robitronic Expert LD 80 AC/DC s jedním výstupem 80 W + nabíjecí kabel EC3
  Přepravní taška

  Přenášejte RC model pohodlně a bezpečně v přepravní tašce Robitronic. Taška je neprodyšná a má elastický okraj, který lze přizpůsobit modelu. Díky popruh se suchým zipem se model snadno přenáší. Syntetický materiál lze v případě potřeby snadno očistit vodou nebo mýdlovou pěnou.

  Osvětlení modelů

  Pro dech beroucí vzhled doporučujeme model vybavit LED osvětlením. Pokud již model základní osvětlení obsahuje můžete jej rozšířit, vylepšit, či upravit podle vlastních potřeb.

  • Světelná sada Axial LED osvětlení Night Visions System
   Pokročilý systém s předními LED (rozsvítí se intenzivně při jízdě vpřed), brzdovými LED (rozsvítí se intenzivně při brždění), blinkry (blikají při zatočení na konkrétní stranu) a doplňkovými diodami (například pro světelnou rampu). Možnost zapojení dalších šesti světelných okruhů.
  • Světelná sada -Standard - Axial sada osvětlení LED
   Standardní světelná sada s napájecím modulem a diodami – Napájecí modul umožňuje zapojení dvou svazků LED, které budou trvale svítit. V balení jsou obsaženy vysoce svítivé diody (4x bílá LED do předních světel a 2x červená LED do koncových světel).
  • Řídící jednotka Axial řídicí jednotka LED, 3-porty
   Řídící jednotka s možností zapojení tří svazků trvale svítících LED diod. Balení neobsahuje diody – ty si můžete dle vlastního potřeb vybrat v příslušenství u položky.
  Příslušenství pro běžný provoz

  Pro běžný provoz RC auta Axial potřebujete lepidlo na pneumatiky, lepidlo na šrouby, sadu nářadí a silikonový olej do tlumičů. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro RC auta.

  Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Z naší nabídky doporučujeme lepidlo Robitronic Tire Glue.

  Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů modelu a měnit olej v diferenciálech. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo stav těsnění je ve špatné stavu, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají opravné sady či jednotlivé díly.

  Pro běžnou údržbu je potřeba lepidlo na šrouby. Šrouby zašroubované v kovovém materiálu (např. šrouby v motoru, šervík v pastorku) musí být proti povolení tímto lepidlem zajištěny.

  Ochranné obaly na akumulátory

  Ochranné obaly jsou určeny k omezení rizika spojeného s přepravou a nabíjením akumulátorů. LiPo akumulátory dokáží, při zachování malých rozměrů a nízké hmotnosti, poskytnou vysoké vybíjecí proudy a disponují velkou kapacitou pro dlouhý jízdní čas. Naopak LiPo akumulátor je náchylný především na mechanické poškození.

  Typ Crawler
  Výška 209 mm
  Měřítko 1:10
  Délka 432 mm
  Šířka 260 mm
  Tlumiče Hliníkové olejové stavitelné předpětí pružiny
  Rozvor 317 mm
  Světlá výška podvozku 76 mm
  Hmotnost 2040 g
  Disky Raceline 3-piece beadlock monster 12mm Hex 1.9" (48.2x25,4mm)
  Pastorek 14 zubů
  Náhon 4WD
  Pneumatiky Nitto Trail Grappler 199mm S30
  RC souprava Spektrum STX3 3-kanálová, přijímač SRX300
  Regulátor Axial AE-5L IC3
  Motor 540 35T
  Doba jízdy 60 - 90 minut na LiPo 7.4 V 5000 mAh
  Rychlost Asi 7 km/h s LiPo akumulátorem 7.4 V a továrním převodem
  Servo SX107 micro s kovovými převody, high torque
  Olej tlumičů 35 wt

  Obsah balení

  Balení obsahuje kompletně sestavený RC model auta Axial Capra 1.9 v měřítku 1:10 s nainstalovanými komponenty: Axial stejnosměrný motor 540 35T, Dynamite regulátor AE-5L LED-port WP IC3, Spektrum servo S614 MG WP 23T, Spektrum přijímač SRX200 FHSS 2CH. Vysílač Spektrum STX3 FHSS.Návod v češtině, manuál EN, DE, FR, IT.

  Video