Přihlášení Registrace

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *

+420 733 300 400  |  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Užijte si léto naplno s našimi RC modely a slevou 10% na VŠE! Kód: LETO10.

Arrma Granite 4x2 Boost Mega 1:10 RTR Basic oranžová ARA4102V4T1 ( 20459 )

RC model monster trucku Arrma Granite 4x2 Boost Mega 2WD 1:10 RTR je skvělou volbou pro začínající jezdce. Důmyslná modulární konstrukce se snadnou přestavbou na pohon 4x4. Verze bez akumulátoru a nabíječe.
Vyrobce: ARRMA
Dostupnost zboží:
není skladem
Prodejna Brno
ne
Sklad e-shop
ne
Cena s DPH: 5799 Kč
Pohon auta
elektro - stejnosměrný
Podvozek auta
monster truck
Frekvence ovládání
2.4GHz
Měřítko modelu
1:10
Chybí tu informace? Je tu něco nesprávně? Napište nám to.

  Charakteristika

  RC model auta Monster Truck Arrma Granite 4x2 Boost 550 Mega 2WD 1:10 RTR je skvělou volbou pro začínající jezdce, výkonný a odolný. Důmyslná modulární konstrukce šasi pro snadný přístup ke komponentům, olejem plněné tlumiče se silikonovými O-kroužky, vysílač Spektrum™ SLT2™. Kola MT s dezénem pneumatik pro každý povrch.

  Pokud hledáte svůj první terénní speciál Monster Truck, nic jiného se nevyrovná modelu ARRMA® 4X2 BOOST 550 MEGA Brushed 2WD. Vyniká rychlostí a odolností, na základě osvědčené platformy ARRMA 4X4 lze auto předělat na pohon 4WD se střídavým motorem a baterií 3S LiPol, jakmile budete na větší výkon připraveni. I bez těchto vylepšení však může Monster Truck GRANITE™ 4X2 BOOST 550 MEGA 2WD dosáhnout rychlost téměř 50 km/hod s použitím volitelného převodu. Pro odolnost v každém terénu obsahuje pevný kompozitní podvozek, kuličková ložiska s gumovými krytkami. GRANITE™ 4X2 BOOST je navržen tak, aby vydržel namáhání, spojená s prvními pokusy začátečníků.

  Skvělá a důmyslná modulární konstrukce šasi vyvinutá inženýry ARRMA, usnadní přístup ke komponentům. Samostatné odnímatelné moduly pro napájecí systém, elektroniku a díly diferenciálu, tak umožňují rychlou a jednoduchou údržbu. Samoodvzdušňovací, olejem plněné tlumiče se silikonovými O-kroužky používají osvědčenou konstrukci pro snadnou údržbu. Vysoké ochranné kryty podvozku omezují vniknutí nečistot do vany podvozku. Pevné věže tlumičů udržují přední a zadní nápravu pružně na podvozku a nabízejí ochranu při rázech v terénu.

  Monster truck GRANITE™ 4X2 BOOST 550 MEGA Brushed 2WD je dodáván s vysílačem Spektrum™ SLT2™ a přijímačem 2-v-1 s regulátorem 40A. Vysílač je ergonomicky navržen pro dlouhou dobu jízdy bez únavy a má pěnové kolečko pro přesné ovládání konečky prstů. Noví řidiči budou moci nastavit limity plynu na 50 % nebo 75 %, dokud nebudou připraveni uvolnit plný rychlostní potenciál. Pevná, vícepaprsková černá MT kola s odvětrávanými pneumatikami dBoots® Fortress™ MT, poskytují GRANITE™ 4X2 BOOST 550 MEGA Brushed 2WD účinnou trakci pro jízdu na téměř jakémkoli terénu – včetně off-roadu, hlíny, trávy, parkovišť, asfaltu a asfaltu.

  GRANITE™ 4X2 BOOST je připraven pro použití střídavého motoru, takže můžete snadno změnit napájení na 3S LiPol super výkon, kdykoli budete připraveni na rychlejší jízdu. Se sadou převodovky 4X4 BOOST (prodává se samostatně) můžete mít extra trakci pohonu 4WD během pouhých tři kroků!

  Klíčové vlastnosti GRANITE™ 4X2 BOOST
  • MEGA 550 12T stejnosměrný motor
  • Voděodolné digitální servo Spektrum™ S650 s momentem 5 kg.cm
  • Modul 1,35 ozubení hlavního diferenciálu
  • Tuhý kompozitní podvozek s prodlouženou výškou lemů proti nečistotám
  • Účinné nárazníky tlumící kolize
  • Řízení se servo-saverem
  • Snadno přístupný modulární konstrukce – moduly lze rychle a snadno vyjmout pro údržbu
  • Dvojité lichoběžníkové odpružení vpředu a vzadu pro skvělou ovladatelnost
  • Odvětrané pneumatiky dBoots® Fortress™ MT, které rozptylují vodu pro lepší odolnost
  • Vysílač Spektrum™ 2,4 GHz SLT2™ s režimy plynu 50/75/100 %
  • Spektrum přijímač 2-v-1 s regulátorem 40A
  Modulární koncepce podvozku

  Monster truck GRANITE™ 4X2 BOOST 550 MEGA Brushed 2WD, v měřítku 1:10, obsahuje snadno přístupný modulární systém ARRMA®. Samostatné, snadno odnímatelné moduly podvozku pro napájecí systém, elektroniku a komponenty diferenciálu, umožňují rychlou a jednoduchou běžnou údržbu.

  Pevný kompozitní podvozek

  K vysokému výkonu monster trucku GRANITE™ 4X2 BOOST, přispívá tuhý kompozitní podvozek, řízení s měkkým odpružením, třecí spojka a kuličková ložiska. Prodloužené lemy nečistot na vaně podvozku brání nečistotám vniknutí do prostoru elektroniky.

  Upgrade na pohon 4WD!

  Pomocí sady náhonu 4X4 BOOST (prodává se samostatně) lze monster truck GRANITE™ 4X2 BOOST 550 MEGA Brushed 2WD snadno předělat na extra trakci pohonu 4WD, ve třech jednoduchých krocích.

  Větší možnosti pohonu

  Monster truck GRANITE™ 4X2 BOOST 2WD 1:10 je založen na osvědčené platformě ARRMA 4X4. To znamená, že můžete snadno změnit pohon z dodaného stejnosměrného motoru 550 MEGA na střídavý s LiPol 3S, až budete připraveni na vysoký výkon.

  Univerzální pneumatiky dBOOTS®

  Pevná, vícepaprsková černá MT kola s odvětrávanými, s terénními pneumatikami dBoots® Fortress™ MT, poskytují GRANITE™ 4X2 BOOST 2WD účinnou trakci pro jízdu téměř kdekoli, od hlíny a trávy, po parkoviště a zpevněné či asfaltové povrchy.

  Vysílač SPEKTRUM™ SLT2™ 2.4GHz

  Přiložený vysílač Spektrum™ SLT2™ je dokonale vyvážený pro dlouhou jízdu bez únavy a má pěnové kolečko pro přesné ovládání konečky prstů. Noví jezdci mohou nastavit limity plynu na 50 % nebo 75 %, dokud nebudete připraveni využít potenciál plné rychlosti.

  * Informace o specifikaci voděodolnosti naleznete v návodu k použití. Tipy a triky na provoz v mokrém prostředí naleznete v blogu.

  Doporučujeme koupit

  Pro zprovoznění modelu je potřeba doplnit akumulátor a nabíječ.

  Doporučené akumulátory

  Pro běžné ježdění a pro děti doporučujeme dokoupit NiMH akumulátor 8.4V (vysoký). Pro lepší akceleraci a delší dobu jízdy doporučujeme 2S LiPo akumulátor s konektorem IC3 nebo EC3.

  • Pro běžné ježdění NiMH akumulátor Robitronic 8.4 V 4000 mAh.
  • Pro lepší akceleraci a delší dobu jízdy LiPo akumulátor Black Magic 7.4 V 5000 mAh.
  • Pro lepší akceleraci a delší dobu jízdy LiPo akumulátor Spektrum 7.4 V 5000 mAh s technologií Smart, nebo Spektrum G2 7.4 V 5000 mAh s technologií Smart G2.

  Akumulátory Spektrum s technologií Smart v současné době představují nejmodernější a nejbezpečnější způsob údržby a nabíjení akumulátorů. Výhody technologie Spektrum Smart naleznete zde.

  Baterie Smart G2 jsou ještě jednoduší a bezpečnější, díky absenci balančního konektoru. Baterie G2 mají navíc až 3x rychlejší automatické vybíjení do storage režimu. Baterie Smart G2 lze nabít pouze na nabíječích Spektrum Smart a Smart G2.

  Doporučené nabíječe pro konvenční i Smart akumulátory

  Nabíječi Spektrum Smart lze nabíjet jak akumulátory Smart a Smart G2, tak konvenční akumulátory. Dříve prodávané nabíječe Smart po provedení aktualizace, rovněž podporují Smart G2.

  • Síťový nabíječ Spektrum S155 s jedním výstupem 1x 55W. (Vhodné jen pro Smart akumulátory.)
  • Síťový nabíječ Spektrum S1100 s jedním výstupem 1x 100W.
  • Síťový nabíječ Spektrum S2100 se dvěma výstupy 2x 100 W.
  • Síťový nabíječ Spektrum S1400 se jedním výstupem 1x 400 W.
  Upgrade na pohon 4x4

  Poté, co se v jízdě zdokonalíte a jízda Vás bude bavit, můžete si tento začátečnický model vylepšit a z pohon 2WD udělat plnohodnotnou čtyřkolku 4WD, jako mají dražší modely. Pro upgrade stačí instalovat tuningovou sadu převodovky.

  Příslušenství pro běžný provoz

  Pro běžný provoz RC auta potřebujete lepidlo na pneumatiky, lepidlo na šrouby, sadu nářadí a silikonový olej do tlumičů. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro RC auta.

  Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Z naší nabídky doporučujeme lepidlo Robitronic Tire Glue - viz doporučené příslušenství.

  Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů modelu a měnit olej v diferenciálech. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo stav těsnění je ve špatné stavu, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají opravné sady či jednotlivé díly. Z naší nabídky silikonových olejů doporučujeme silikonové oleje TLR (Team Losi Racing), viz doporučené příslušenství.

  Pro běžnou údržbu je potřeba lepidlo na šrouby. Šrouby zašroubované v kovovém materiálu (např. šrouby v motoru, stavěcí šroub v pastorku) musí být proti povolení tímto lepidlem zajištěny.

  Ochranné obaly na akumulátory

  Ochranné obaly jsou určeny k omezení rizika spojeného s přepravou a nabíjením akumulátorů. LiPo akumulátory dokáží, při zachování malých rozměrů a nízké hmotnosti, poskytnou vysoké vybíjecí proudy a disponují velkou kapacitou pro dlouhý jízdní čas. Naopak LiPo akumulátor je náchylný především na mechanické poškození.

  Typ Monster Truck
  Šasí Plast
  Měřítko 1:10
  Délka 451 mm
  Šířka 342 mm
  Výška 206 mm
  Rozvor 287 mm
  Prostor pro baterie 156 x 51 x 48 mm
  Hmotnost 2450 g
  Náhon 2WD
  Motor 550
  Přední kola dBoots® Fortress™ MT
  Zadní kola dBoots® Fortress™ MT
  Rychlost 48 km/h
  Olej tlumičů 500 cst
  Olej diferenciálů 10k cst

  Obsah balení

  Balení obsahuje kompletně sestavený RC model auta na dálkové ovládání Arrma Granite 4x2 Boost 550 Mega 2WD 1:10 RTR s nainstalovanými komponenty: Arrma stejnosměrný motor Mega 550 12T, řídící jednotka Spektrum 2v1 reg. 40A, Spektrum servo S650 5kg. Balení obsahuje 4x AA baterie, 3x imbus klíč, klíč na kola, podložky pro tlumiče, vysílač Spektrum SLT2 2.4GHz, 4x AA baterie do vysílače. Návod CZ a vícejazyčný manuál EN, DE, FR.

  Video