Přihlášení Registrace

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *

Vytvořit účet

Pole označená hvězdičkou(*) jsou povinná.
Jméno *
Uživatelské jméno *
Heslo *
Ověřit heslo *
Email *
Ověřit email *

+420 733 300 400  |  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Spektrum Smart G2 LiPo 11.1V 5000mAh 30C HC IC3 SPMX53S30H3 ( 20384 )

LiPo akumulátor Spektrum Smart G2 LiPol 11,1V 5000mAh 30C HC IC3 je novou generací akumulátorů bez konektoru balencéru, s datovým kabelem IC3. Vyžadován je nabíječ Spektrum™ Smart. Integrovaný mikročip ukládá jedinečné parametry každé baterie. Rozměry: 138 x 46 x 35 mm.
Vyrobce: Spektrum
Dostupnost zboží:
skladem
Prodejna Brno
ne
Sklad e-shop
ano
K osobnímu odběru nebo odeslání:
23.04.2024
Cena s DPH: 1997 Kč
Počet článků baterie
3S 11,1V
Kapacita baterie (mAh)
5000
Využití baterie
Auta (hard case)
Chybí tu informace? Je tu něco nesprávně? Napište nám to.

  Charakteristika

  LiPo akumulátor Spektrum Smart G2 LiPol 11,1V 5000mAh 30C HC IC3 je novou generací akumulátorů bez konektoru balencéru, s datovým kabelem IC3. Vyžadován je nabíječ Spektrum™ Smart. Integrovaný mikročip ukládá jedinečné parametry každé baterie, technologie Smart pro jednoduché nabíjení.

  Spektrum Smart verze G2 uvádí na trh novou generaci LiPol akumulátorů pro modely letadel a aut. Základní koncepcí je akumulátor bez klasického konektoru balancéru, pouze s jedním konektorem řady IC3/IC5, přičemž srovnání napětí jednotlivých článků má na starosti elektronika akumulátoru a nabíječe SMART a datový jednožilový kabel, který je součástí konektoru IC. Spolupracující elektronika baterie a nabíječe umí poskytovat uživateli informace, které jsou důležité pro posouzení kvality akumulátoru, tedy stav jednotlivých článků a ukládání historie konkrétní baterie do nabíječe. Použití rychlejšího automatického vybíjení až 1,5 A pro bezpečné skladovací napětí (storage) ušetří váš čas.

  Uživatelé mají při používání baterií Spektrum™ Smart G2 LiPol řadu výhod. Díky technologii Smart a novým funkcím „generace 2“ jsou tyto sady LiPol akumulátorů ještě jednodušší a bezpečnější při použití s ​​vaším nabíječem Smart.

  Baterie Smart G2 jsou z výroby naprogramovány tak, aby se po 72 hodinách nečinnosti automaticky upravilo napětí na bezpečné skladovací napětí 3,9V na čl. Díky tomu bude mít vaše baterie delší životnost, lepší výkon po celou dobu životnosti baterie. Nastavení automatického Storage můžete pomocí nabíječe Smart zrušit. Baterie G2 také nabízejí vyšší rychlost vybíjení pro Storage, která je třikrát rychlejší než předchozí baterie G1 Smart.

  Balení LiPol s měkkým pouzdrem Smart G2 obsahují také vnitřní kovové boční desky. Tyto desky zlepšují odvod tepla a poskytují větší ochranu článků před propíchnutím při drsném přistání nebo v případě nárazu.

  Stejně jako u jiných baterií Smart, nemusíte nastavovat vlastní předvolby nabíjení baterie Spektrum™ Smart G2, pokud nebudete chtít parametry změnit. Když je baterie Smart G2 LiPo připojena k nabíječce Spektrum™ Smart, načtou se její jedinečné parametry nabíjení a informace o zdraví do nabíječe z integrovaného paměťového mikročipu. Prostřednictvím nabíječe můžete zobrazit a nastavit předvolby, jako je třeba proud, takže vše, co je k nabití baterie zapotřebí, je připojení k vašemu nabíječi SMART. O zbytek se stará technologie SMART.

  Baterie Spektrum™ Smart G2 LiPo uchovávají širokou škálu základních informací, včetně:
  • Značky baterie
  • Typu baterie
  • Kapacity baterie
  • Hodnocení baterie C
  • Napětí jednotlivých článků
  • Teploty baterie
  • Cykly nabíjení / vybíjení

  LiPol Baterie Spektrum™ Smart G2 ukládají protokol chyb, včetně počtu případů přehřátí, nadměrného vybití a přebití. Tato data mohou pomoci zjistit vhodnost pro danou aplikaci. Inovativní baterie Spektrum™ Smart G2 LiPo se používají tak snadno, že se o sebe téměř postarají. S technologií Smart G2 je snadné dosáhnout špičkového výkonu, spolehlivosti a životnosti baterie!

  Poznámka: Baterie G2 vyžadují použití nabíječe Spektrum™ SMART G2 nebo staršího nabíječe SMART s aktualizací G2.

  Vlastnosti baterie Spektrum™ Smart G2
  • Nabíjení a balancování prostřednictvím jednoho konektoru IC3® nebo IC5® a datového vodiče
  • Integrovaný mikročip ukládá Integrovaný mikročip ukládá jedinečné parametry každé baterie
  • Konektory IC3® a IC5® jsou kompatibilní se konektory EC3™ a EC5™
  • Silnější vnitřní hliníkové boční desky chrání články a zlepšují odvod tepla
  • vybíjení až 1,5 A pro bezpečné skladovací napětí
  • Je vyžadován inteligentní nabíječ Spektrum™ G2 (nebo nabíječ Smart s aktualizací G2)
   (Konvenčními nabíječi akumulátory G2 nelze nabít).
  Připojení a nabíjení pouze konektorem IC

  Po připojení k nabíječi Spektrum™ Smart se jedinečné parametry baterie, její kondice a informace o článcích baterie Smart G2 automaticky nahrají z jejího paměťového mikročipu přes datový vodič konektoru IC3® nebo IC5®. Chcete-li baterii nabíjet, jednoduše ji připojte k nabíječce Smart. Bezpečné nabíjení začíná automaticky a není potřeba žádný samostatný balanční kabel.

  Data k dispozici

  Integrovaný mikročip umožňuje každé baterii Smart G2 ukládat důležité informace, jako je typ baterie, stav a počet článků, kapacita, počet nabíjecích cyklů, počet vybití, hodnocení C, teplota baterie a vnitřní odpor. Každá baterie navíc uloží protokol nestandardních událostí, jako je nadměrné nabití, nadměrné vybití a přehřátí.

  Automatické nastavení Smart Storage

  Baterie Spektrum™ Smart G2 se o sebe prakticky starají, jsou z výroby naprogramované tak, aby se po 72 hodinách nečinnosti automaticky upravilo napětí článků na bezpečné skladovací napětí 3,9V. Výsledkem je delší životnost baterie, lepší výkon po celou dobu životnosti baterie. Uživatel může změnit nastavení pomocí nabíječe a automatické Storage vypnout.

  Jednoduše a rychle

  Přednastavené parametry nabíjení, vybíjení a skladování se automaticky přenášejí z baterie Spektrum™ Smart G2 do vašeho nabíječe Smart, takže nabíjení je stejně snadné jako připojení k baterii. Rychlost nabíjení jednotlivých sad lze také přizpůsobit uživatelem, což vám umožní plně využívat výhody sad s možností rychlejšího nabíjení. Integrovaný mikročip baterie si pamatuje poslední nastavenou rychlost nabíjení, takže při příštím připojení se tato nastavení automaticky načtou.

  Konektory IC3® a IC5®

  Smart konektory Spektrum™ IC3® a IC5® byly navrženy tak, aby poskytovaly pevnější spojení, vyšší tepelnou odolnost a snadnou instalaci. IC konektory jsou také zpětně kompatibilní s EC konektory, takže můžete používat baterie Smart se staršími systémy. Baterie Smart G2 lze nabíjet pouze pomocí nabíječek Smart.

  Typ LIPol
  Použití Auta
  Konfigurace článků 3S1P
  Kapacita 5000 mAh
  Napětí 11,1 V
  Délka 138 mm
  Šířka 46 mm
  Výška 35 mm
  Hmotnost 430 g
  Zatížitelnost 55 W/h
  Nabíjecí proud 5 A
  Konektor silový IC3