Přihlášení Registrace

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *

+420 733 300 400  |  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Užijte si léto naplno s našimi RC modely a slevou 10% na VŠE! Kód: LETO10.

Axial SCX24 Ford Bronco 2021 1:24 4WD RTR červený AXI00006T1 (AKČNÍ CENA) ( 12343 )

RC model auta na dálkové ovládání v měřítku 1:24 Axial SCX24 s neuvěřitelně detailní karosérií Ford Bronco 2021 a LED osvětlením. Vše potřebné je v balení. RC souprava 2,4GHz, motor Dynamite® 88T, LiPol baterie Dynamite 350mAh 7.4V s USB nabíječem. Doba jízdy až 40 min.
Dostupnost zboží:
skladem
Prodejna Brno
ano
Sklad e-shop
ano
K osobnímu odběru nebo odeslání:
zítra
Cena s DPH: 4231 Kč
Pohon auta
elektro - stejnosměrný
Podvozek auta
crawler a expediční
Frekvence ovládání
2.4GHz
Měřítko modelu
1:24
Chybí tu informace? Je tu něco nesprávně? Napište nám to.

  Charakteristika

  RC model auta na dálkové ovládání v měřítku 1:24 Axial SCX24 s licencovanou karosérií Ford Bronco 2021 a licencovaných pneumatikách Nitto Trail Grappler s disky Factory Ford Wildtrak. Model s pohonem 4x4 je sestaven a připraven k jízdě, vše potřebné je v balení. RC souprava 2,4GHz, motor Dynamite® 88T, LiPol baterie Dynamite 350mAh 7.4V s USB nabíječem. Díky použití moderního LiPo akumulátoru je doba jízdy přes 40 minut!

  Model přichází s neuvěřitelně detailní licencovanou karoserií Ford Bronco z modelové řady roku 2021. Kromě předního LED osvětlení obsahuje karoserie maketově zpracovanou přední mřížku chladiče, zpětná zrcátka, kliky dveří, zadní rezervní kolo a střešní nosič s příslušenstvím. Pro dokonalý vzhled jsou okna čirá , aby jste moli vidět interiér s figurkou řidiče. Karoserie je vyrobena z odolného ABS materiálu.

  S RC modelem auta Axial SCX24 Ford Bronco 2021 můžete jezdit doma, na zahradě a vytvořit si i vlastní trať z menších kamenů či větví. Jednoduše nabijte baterii pomocí USB nabíječe, vložte do auta a můžete vyjet. Realistická karosérie a velká terénní kola s nadstandardní světlou výškou evokuje vzhled světově proslulého auta. Základem je silný pohon, ten sestává z motoru 180 s více-řadou převodovkou, která dodá potřebnou sílu k nápravám. Od převodovky se přenáší kroutící moment na drážkované hřídele a k tuhým nápravám šnekovou převodovkou. Proto není potřeba brzda a kroutící moment nezná hranic.

  SCX24 verze 2

  Toto vylepšené šasi obsahuje několik novinek:

  • Nový 4 kanálový vysílač
   • Možnost kompletního nastavení (trim, revers, dvojí výchlky řízení)
   • LED indikace zapnutí vysílače, spárování a úroveň nabití akumulátoru v modelu
  • Nová řídící jednotka
   • 4 kanály
   • Dálkové ovládání světel přes 3 kanál
   • Možnost uživatelské doplnění směrovek / výstražných světel, ovládaných přes 4 kanál
  • Nový USB nabíječ
  Tuhé kovové bočnice

  Stejně jako platforma Axial SCX10 v měřítku 1:10, má i podvozek Axial SCX24 robustní ocelové lišty rámu podvozku a výztuhami, které udržují podvozek dostatečně tuhý i při velkém překroucení náprav.

  Silný motor s víceřadou převodovkou

  O pohon RC modelu auta Axial SCX24 se stará stejnosměrný motor Tazer řady 180 s 88 závity na kotvě. Motor má optimální točivý moment, který je potřeba pro jízdu do strmého stoupání. Je upevněn na kovové motorové lože, které pomáhá motor chladit a udržovat teplotu na optimální úrovni

  Šnekové převody

  Přední a zadní diferenciály jsou vybaveny šnekovými převody, které dodávají nápravám velmi vysoký kroutící moment, rovněž zajišťuje funkci brzdy a zároveň díky malým rozměrům vytváří větší světlou výšku, která je potřeba pro zdolávání překážek.

  Přímé nápravy

  Přední a zadní náprava se skládá z dvoudílné lisované kompozitní pevné nápravy. Pro optimální manipulaci je zavěšení SCX24 ™ vybaveno tříprvkovým předním a čtyř-prvkovým zadním zavěšením.

  Ocelové hřídele náprav

  Při použití šnekových převodů diferenciálů je přenos kroutícího momentu na kola zajištěn pomocí ocelových hřídelí, které mají vysokou odolnost a tuhost při záběru kol. Moment je na přenášen kolíkem na šestihranné náboje.

  Drážkované hnací hřídele

  Přední a zadní hnací hřídele mezi převodovkou a přední a zadní nápravou, jsou drážkované hřídele, které umožňují velký axiální posun a maximální přenos točivého výkonu.

  Funkční tlumiče odpružení

  I tak malé RC auto může mít maketově zpracované tlumiče s imitací pomocných nádržek. Přes jednoduchou konstrukci s vinutou pružinou a plastovým tělem jsou tlumiče skvěle funkční.

  4-prvkové zadní zavěšení

  Geometrie zadního zavěšení využívá 4 prvkovou konstrukci, která je optimalizována pro snížení natáčení nápravy a kroucení točivého momentu.

  Silné servo řízení Axial AS-1

  Klíčovou komponentem u expedičních RC modelů aut je dostatečně silné servo řízení s robustním mechanismem. Přímo nad přední nápravou je uloženo servo řízení Axial AS-1 se servosaverem, který umožňuje přesné řízení, a zároveň poskytuje ochranu převodů a elektroniky serva v případě překážky v řízení nebo nárazu na přední kolo.

  Osazeno kuličkovými ložisky

  Model je plně osazen kuličkovými ložisky a to jak v převodovce, tak v nápravách a náhonech. Můžete jezdit bez obav, že by se vám někde opotřebilo kluzné ložisko.

  Disky Ford Wildtrak s pneumatikami Nitto Trail Grappler M/T

  Oficiálně licencované disky kol Wildtrak jsou vylisovány v černé barvě a mají ohromující maketové detaily. Pneumatiky Nitto Trail Grappler nabízejí fantastickou kombinaci výkonu v terénu při zachování vynikajících vlastností pro použití na silnici.

  Odklopná karosérie

  Odklopný systém karoserie nabízí snadný přístup ke komponentům na podvozku. Baterii a podvozek můžete mít rychle k dispozici odstraněním pouze jedné sponky karoserie a vyklopením karoserie nahoru.

  Nainstalované přední LED osvětlení

  V předním nárazníku jsou z výroby nainstalována dvě jasná bílá LED světla, které osvítí plochu před vozidlem. Přední světla na modelu lze ovládat dálkově přes vysílač (3 kanálu) a mají následující funkce:

  • Světla trvale svítí
  • Světla blikají
  • Světla jsou vypnuta
  Nový vysílač

  4 kanálový vysílač Horizon 2.4 GHz má vše co budete při provozu potřebovat. Na vysílači naleznete přepínače pro funkce: trim řízení a plynu, dvojí výchylky řízení, párování, revers plynu a řízení. Ovladač 3-kanálu je třípolohový. Vysílač obsahuje také mechanický přepínač pro zapnutí.

  Na čelním panelu se také nachází tři LED, které indikují: zapnutí vysílače, párovaní a stav nabití akumulátoru v modelu.

  Signalizace nabití akumulátoru v modelu:

  • Zelená - plně nabito
  • Žlutá - polo-nabitý akumulátor
  • Červená - téměř vybitý akumulátor
  • Blikající červená - vybitý akumulátor
  Řídící jednotka

  Řídící jednotka Horizon v sobě integruje regulátor a přijímač v jednom. Obsahuje 4-kanály a konektory pro přední světla a směrovky (funkce světel a blinkrů je továrně namixovaná k třetímu, respektive čtvrtému kanálu. (Směrovky nejsou na modelu nainstalovány, uživatelsky je však lze dodělat). V případě uživatelské dodělání směrovek, je možno je ovládat dálkově přes 4 kanál vysílače a měli by následující funkce: vypnuto, blikání příslušných směrovek při zatočení do konkrétního směru, varovná světla, rychle blikající varovná světla.

  Při dodělání směrovek je nutné zvolit vhodný odpor, dle barvy a typu LED. Ke snadnému výpočtu můžete použít náš online kalkulátor. Levé směrovky se zapojí do portu CL-L2, pravé do portu CL-R3. Napětí na portech je 5 V.

  Vlastnosti
  • RC auto Axial SCX24 je kompletně sestaveno a připraveno k použití, vše potřebné je obsahem balení
  • Realistický design karosérie Ford Bronco 2021 s detailními prvky a LED osvětlením
  • Licencované pneumatiky Nitto Trail Grappler M/T s disky Wildtrak
  • Nainstalovaná řídící jednotka Horizon, motor a servo AS-1
  • 3-bodové přední a 4-bodové zadní zavěšení
  • Kovové boční rámy šasí
  • Šnekový převod náprav
  • Odklápěcí karosérie je jištěna pouze jednou sponkou
  • Komplet osazeno kuličkovými ložisky
  • 4 kanálový vysílač 2.4 Ghz
  • Dálkově ovládaná přední LED světla
  • Nový USB nabíječ DYNC1063

  * Informace o specifikaci voděodolnosti naleznete v návodu k použití. Tipy a triky na provoz v mokrém prostředí naleznete v blogu.

  Doporučujeme koupit

  Vše potřebné k provozu naleznete v balení.

  Doporučené akumulátory

  Pro více zábavy a delší dobu provozu doporučujeme dokoupit další akumulátor:

  • Náhradní LiPo akumulátor 7,4 V 350 mAh

  Pro napájení USB nabíječe doporučujeme použít výkonný Síťový univerzální USB adaptér (zdroj) QC3.0 18W.

  Doporučené univerzální nabíječe pro rychlejší nabíjení
  • Nabíječ se síťovým zdrojem Spektrum S150 s jedním výstupem 50W.
  • Nabíječ se síťovým zdrojem Spektrum S155 s jedním výstupem 55W.

  Pro připojení akumulátoru k nabíječi je nutný nabíjecí kabel s redukcí IC3 baterie - JST-PH.

  Nabíječ do autozásuvky

  Pro nabíjení akumulátoru lze použít Hobbyzone nabíječ 12VDC 2xLiPol 300mA. Nabíječ je určen pro připojení a napájení z autozástrčky 12V DC. Pro napájení ze sítě 230V doporučujeme Traxxas síťový zdroj 13.8V 3.5A s autozásuvkou.

  Příslušenství pro běžný provoz

  Pro běžný provoz RC auta Axial potřebujete lepidlo na pneumatiky, lepidlo na šrouby a sadu nářadí. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro RC auta. Na modelu jsou dále použity šrouby v palcových jednotkách, proto doporučujeme šroubovák Medial Pro imbus 1/20".

  Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Z naší nabídky doporučujeme lepidlo Robitronic Tire Glue.

  Pro běžnou údržbu je potřeba lepidlem na šrouby. Šrouby zašroubované v kovovém materiálu (např. šrouby v motoru, šervík v pastorku) musí být proti povolení tímto lepidlem zajištěny.

  Ochranné obaly na akumulátory

  Ochranné obaly jsou určeny k omezení rizika spojeného s přepravou a nabíjením akumulátorů. LiPo akumulátory dokáží, při zachování malých rozměrů a nízké hmotnosti, poskytnou vysoké vybíjecí proudy a disponují velkou kapacitou pro dlouhý jízdní čas. Naopak LiPo akumulátor je náchylný především na mechanické poškození.

  Typ Crawler, expediční
  Měřítko 1:24
  Délka 222 mm
  Šířka 100 mm
  Výška 117 mm
  Rozvor 132 mm
  Světlá výška podvozku 27 mm
  Hmotnost 268 g
  Náhon 4WD
  Motor Stejnosměrný 180 88T
  Doba jízdy 40 až 50 minut s dodaným akumulátorem
  Rychlost Až 3 km/h
  Vysílač Horizon 2.4GHz 4-kan.
  Přijímač Horizon kombo Rx/reg. s reverzem
  Servo Axial AS-1
  Baterie Dynamite LiPo 7.4 V 350 mAh
  Disky Wildtrak
  Pneumatiky Nitto Trail Grappler M/T
  Olej tlumičů  
  Olej diferenciálů  

  Obsah balení

  V balení naleznete hotový sestavený RC model auta Axial SCX24 Ford Bronco 2021 v měřítku 1:24 s nainstalovanými komponenty: motor stejnosměrný Tazer 180 88T, přijímač s integrovaným regulátorem Horizon, servo AS-1 micro: SCX24, dále je obsažen: vysílač Horizon 2.4GHz, LiPol baterie Dynamite® 350mAh 2S 7,4V, nabíječ USB LiPol, 4x AA baterie, návod k použití CZ, manuál EN, DE, FR, IT.

  Představení