Přihlášení Registrace

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *

+420 733 300 400  |  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Začněte prázdniny naplno s našimi RC modely a slevou 10% na VŠE! Kód: LETO10.

Spektrum DX5 Rugged DSMR zelený pouze vysílač SPMR5200GEU ( 18007 )

Máte svůj terénní RC model a potřebujete k němu stylový vzhled vysílače? Spektrum DX5 Rugged má skříň vysílače chráněnou před rázy měkčenými lištami po celém obvodu, interní anténu, kroužek pro upevnění na karabinu, robustní volant a páku pro řízení palcem.
Vyrobce: Spektrum
Dostupnost zboží:
skladem
Prodejna Brno
ne
Sklad e-shop
ano
K osobnímu odběru nebo odeslání:
28.06.2024
Cena s DPH: 6983 Kč
Chybí tu informace? Je tu něco nesprávně? Napište nám to.

  Charakteristika

  Máte svůj terénní RC model a potřebujete k němu stylový a dobře programově vybavený vysílač? Spektrum DX5 Rugged DSMR je nepochybně tímto správný vysílačem. Jeho skříň je chráněna před rázy měkčenými lištami po celém obvodu, vysílač má interní anténu, kroužek pro upevnění na karabinu, robustní volant a velkou páku pod volantem pro možnost řízení palcem. Samozřejmostí je intuitivní software.

  Tvarované polyuretanové (TPU) obvodové lišty spodní a vrchní části skříně vysílače chrání vysílač před nechtěnými rázy a do značné míry byla zvýšena odolnost proti vlhkosti. Vysílač se dá zavěsit na řemínek, k tomu účelu slouží poutko na horní části vysílače a vysílač si proto můžete zavěsit na krk. Na boční straně vysílače je dokonce schránka pro drobné nářadí. Byla zvýšena vodě odolnost interních vodičů elektroniky a celé skříně vysílače.

  Volantový RC vysílač Spektrum DX5 Rugged má několik pomocných spínačů pro světla, navijáky a další vymoženosti. K pohybu v menu vysílače slouží inovativní dotykový ovládací panel, který nabízí větší odolnost proti vlhkosti a nečistotám. Jednoduše posuňte prst na ovládací panel a klepnutím vyberte z nabídky. Hodnoty přečtete na snadno čitelném LCD displeji. Integrovaná telemetrie (model musí být vybaven přijímačem umožňujícím provoz telemetrie a umožňuje zobrazit v reálném čase důležitá data, jako otáčky motoru, rychlost vozidla, napětí baterie a teplotu přímo na vysílači.

  Technologie Smart - více důvěry, více informací

  Technologie Spektrum™ Smart je komplexní informační a servisní systém, komunikující mezi komponenty s označením Spektrum SMART. Vznikl za účelem jednoduššího uživatelského komfortu a současně maximálního toku informací, jejichž účelem je nabídnout okamžité údaje o stavu důležitých součástí elektroniky vašeho modelu. K tomuto účelu byly vyrobeny Smart přijímače, regulátory, baterie i nabíječe a vysílače, které vybaveny menu Spektrum AirWare™, komunikují prostřednictvím telemetrie s komponenty systému Smart. A to bez dalších telemetrických senzorů, takže můžete mít přehled o stavu baterie, teplotě, proudu a otáčkách a to díky konektoru IC3/IC5 s datovým kabelem. Elektronika vašeho modelu s vámi bude komunikovat, a vy díky tomu můžete zajistit co nejvyšší účinnost a výkonnost pohonu vašeho modelu. Sdělené údaje o stavu všech podstatných součástech zvyšuje vaši důvěru v jejich stav a činí celý systém přehlednější.

  Přenos dat pouze po jednom vodiči

  Technologie SMART umožňuje přenos telemetrických dat pomocí jednoho vodiče v inovativních konektorech IC3 a IC5. Nové konektory IC5 mají moderní konstrukci s důrazem na bezpečnost a jednoduchost.

  Modulace DSMR

  Princip modulace DSMR je podobný modulaci DSMX, kterou nyní používají letecké vysílače Spektrum. Přenos signálu probíhá v rozprostřeném spektru, rozprostřeného přímou modulací pseudonáhodné posloupnosti (DSSS - Direct Sequence Spread Spektrum). Pouze DSSS umožňuje správně demodulovat signál i v případě, že na daném kanálu vysílá jiné zařízení (Bezdrátové sítě WiFi, BlueTooth, ...). DSMR používá pro přenos 23 náhodně zvolených kanálů z celkem dostupných 80 kanálů, mezi kterými pseudonáhodně přeskakuje. Každý vysílač má jiný výběr 23 kanálů a jinou pseudonáhodnou posloupnost. Tento způsob zajišťuje nejlepší možnou odolnost vůči rušení jak cizími vysílači Spektrum, tak i ostatními zařízením, které pracují ve stejném pásmu 2.4 GHz. Výhodou modulace DSMR je to, že ji lze použít pro řízení lodí.

  Volantový RC vysílač Spektrum DX5 Rugged má působivý seznam dostupných mixů pro všechny druhy aplikací, nejen pro závodění. Kromě uživatelem definovaných mixů je vysílač dodáván s přednastavenými mixy, které obsahují dvojí plyn, duální brzdy, MOA 4 kolové řízení a dvojí řízení. Mixy lze přepínat, aktivovat a upravovat. Menu vysílače je přehledné a intuitivní, takže pokud máte základní zkušenosti s vysílači, budete manuál potřebovat pouze minimálně.

  Připraven pro SMART

  V kombinaci s přijímači Spektrum Smart a regulátory Spektrum Firma Smart přijímá vysílač DX5 Rugged telemetrická data přes port Smart Throttle, který je na přijímači. Regulátory Smart mohou odesílat údaje, jako otáčky, rychlost, teplotu regulátoru, napět ía proud.

  Bezkonkurenční odolnost

  Design vysílače je založen na vynikající ergonomii vysílačů Spektrum, k tomu byla přidána ochrana vysílače proti nárazu, vlhkosti a nečistotám.

  Agresivní styl

  Kromě funkčních ochranných prvků vysílače jsou na skříni i praktické prvky, jako poutko na vysílači, schránka pro drobné nářadí, které potřebujete mít u sebe a anténa schovaná uvnitř skříně vysílače, proto ji nelze poškodit.

  Osvědčená ergonomie

  Ergonomicky osvědčené vysílače Spektrum DX5 Pro a DX5C nalezly cestu koncepci vysílače Spektrum DX5 Rugged. Máte proto možnost pocítit v ruce protiskluzovou rukojeť která se příjemně drží, robustní volant a logicky uspořádané pomocné přepínače. Navíc vysílač je lehký a snadno se s ním manipuluje.

  Bezpečnostní vzpěra

  Pro zvýšení tuhosti skříně vysílače byla ve přední části vysílače vložena výztuha mezi základnou a horním tělem. Ta zamezí rozlomení nebo prasknutí rukojeti a umožňuje navíc uživatelům její kreativní využití např. k upevnění přídavných prvků jako třeba svítilny nebo kamery.

  Řízení jednou rukou

  Zcela novou vychytávkou Spektrum je možnost řízení vysílače pouze jednou rukou. Pokud například budete potřebovat pořídit snímek auta během jízdy a nebudete mít po ruce kolegu s fotoaparátem, můžete k řízení použít speciální páku řízení, kterou budete ovládat palcem a plyn ukazováčkem. Tím se vám uvolní druhá ruka, kterou pořídíte potřebný snímek.

  Ovládací panel

  Dosud bylo jako ovládací rozhraní používáno rolovací tlačítko. To nemá příliš možnosti ochrany proti vlhkosti, proto byl pro vysílač DX5 Rugged zvolen panel s tlačítky, které lze ochránit proti vniknutí vlhkosti. Citlivost tlačítek panelu lze volitelně nastavit.

  Snadno programovatelný

  Programování DX5 Rugged je jednoduché. Intuitivní rozhraní usnadňuje navigaci v menu a rychlou změnu nastavení. Pro většinu programovacích funkcí nebudete potřebavat manuál, menu vysílače je sestaveno logicky a přehledně.

  Integrovaná telemetrie

  Vestavěná funkce telemetrie vám může nabídnout informace v reálném čase o důležitých hodnotách, jako je napětí akumulátoru vašeho auta, kvalita signálu, teplota motoru a další. Použitím výstražného systému zvukového tónu můžete programovat DX5 Rugged, zda nastavené hodnoty dosahují nebo překračují limity, které definujete. Telemetrie je funkční s přijímačem, který umožňuje telemetrii, jako je SR6000T (prodává se samostatně).

  Modulace DSMR

  Princip modulace DSMR je podobný modulaci DSMX, kterou nyní používají letecké vysílače Spektrum. DSMR používá pro přenos 23 náhodně zvolených kanálů z celkem dostupných 80 kanálů, mezi kterými pseudonáhodně přeskakuje. Každý vysílač má jiný výběr 23 kanálů a jinou pseudonáhodnou posloupnost. Tento způsob zajišťuje nejlepší možnou odolnost vůči rušení jak cizími vysílači Spektrum, tak i ostatními zařízením, které pracují ve stejném pásmu 2.4 GHz.

  Programování AVC® (Active Vehicle Control ™)

  DX5 Rugged umožňuje individuální nastavení systému AVC tím, že umožní přístup k vyhrazeným úpravám. AVC technologie využívá senzory pro korekce řízení a současně plynu, výsledkem je plynulejší jízda, stabilní chování na rovině i v zatáčkách a bezpečnější držení stopy.

  Obecné vlastnosti RC vysílače Spektrum DX5 Rugged
  • 5-kanálový proporcionální vysílač
  • Speciální styl skříně vysílače s důrazem na odolnost proti nárazu
  • Modulace Spektrum DSMR 2,4 GHz
  • Do značné míry vodě odolné provedení skříně chrání elektroniku před vlhkostí
  • Poutko pro upevnění vysílače pomocí řemínku na krk
  • Obvodová ochranná lišta z polyuretanu
  • Schránka pro uložení drobného nářadí
  • Jednoduchý pohyb v menu pomocí dotykových tlačítek na ovládacím panelu
  • Intuitivní software s uživatelsky ověřenými funkcemi
  • Inovativní páka řízení pro přesné ovládání jednou rukou
  • Protiskluzová rukojeť a volant s Offroad volantem
  • Integrovaná telemetrie vysílače (Nutno použít přijímač s telemetrií)
  • Velký snadno čitelný LCD displej
  • Programovatelné nastavení kompatibilních přijímačů s technologií AVC®
  • Modulace DSMR s latencí 11 ms, 16.5 ms a 22 ms
  • Nastavitelné napětí pružiny volantu
  • Velký LCD displej, nastavení kontrastu
  • 20 modelů v paměti
  • Integrovaná anténa - konec ulomených antén při pádu vysílače
  • Libovolné přiřazení přepínačů k jednotlivým funkcím vysílače
  • Integrovaná telemetrie: zobrazení napětí baterie, teploty, rychlosti/otáček a počtu kol.
  • Možnosti nastavení stabilizace AVC
  • Datový port pro možnost aktualizace
  Programové funkce RC vysílače Spektrum DX5 Rugged
  • Model Select - 20 modelů v paměti
  • Model Name - pojmenování modelu - 15 znaků
  • Servo Setup - nastavení koncových bodů, subtrimu, reverzu a rychlosti výchylek na všech kanálech
  • Rates - nastavení dvojích výchylek na kanálu řízení, plynu a brzdy
  • Exponential - nastavení exponeciálních výchylek na kanálech řízení a plynu/brzdy
  • Timers - nastavení odpočítávání s alarmem přepínačem nebo pákou plynu
  • Bind - párování s přijímači. Lze zvolit rámcovou rychlost 11ms, 16.5ms nebo 22ms
  • Mixing - mix pro řízení kol 4WS, Dual mix a volně programovatelný mix
  • Trim Setup - nastavení kroku trimu na kanálu řízení a plynu (1-20)
  • Trim Assign - nastavení přepínačů trimů pro řízení nebo plyn
  • AUX Assign - nastavení přepínače trimu pro kanál AUX
  • Telemetry - konfigurace telemetrických senzorů, alarmů a logování telemetrických dat
  • Settings - nastavení kontrastu displeje, trim, zvuk, kalibrace ovladačů, sériové číslo
  • Touch Settings - 5 různých profilů nastavení citlivosti dotykových tlačítek

  Doporučujeme koupit

  Potřebujete pouze 4 AA baterie, můžete použít nenabíjecí alkalické nebo nabíjecí NiMH.

  Máte zájem o příslušenství SMART? Zadejte do vyhledávače na našich stránkách SMART a značku Spektrum. Zobrazí se položky Spektrum Smart, ze kterých si můžete vybrat potřebné příslušenství pro váš model.

  Použití RC auta
  Provedení Volantový vysílač
  Pásmo 2,4 GHz
  Modulace Spektrum DSMR
  Počet kanálů 5 kanálů
  Mód M1
  Napájení 4 AA baterie
  Délka 160 mm
  Šířka 122 mm
  Výška 251 mm
  Hmotnost 417 g bez baterií
  Rámcová rychlost 11 / 22 ms
  Počet modelů v paměti 20 modelů
  Programovací funkce RC modely aut / lodí
  Rozlišení 2048 bodů
  Dosah Plný
  Hlasový výstup Ne
  Telemetrie Ano (nutno použít přijímač s telemetrií)
  Slot na SD kartu Ne
  Učitel - žák Ne

  Obsah balení

  V balení je 5-kanálový RC vysílač Spektrum DX5 Rugged v zelené barvě, návod k použití v angličtině, němčině, francouzštině, italštině a češtině.

  Video