Přihlášení Registrace

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *

+420 733 300 400  |  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Axial SCX10 III Early Ford Bronco 4WD 1:10 tyrkysový AXI03014BT1 ( 17763 )

Expediční RC model auta Early Ford Bronco na podvozku Axial SCX10 III. Licencovaná karoserie Early Ford Bronco s realisticky tvarovanou trubkovou klecí, funkčními rámovýmii dveřmi a mnoha detaily. Přijímač Spektrum™ s funkcí SMART a regulátor s přijímačem, poskytují telemetrii vysílači DX3.
Dostupnost zboží:
skladem
Prodejna Brno
ne
Sklad e-shop
ano
K osobnímu odběru nebo odeslání:
18.06.2024
Cena s DPH: 15907 Kč
Pohon auta
elektro - stejnosměrný
Podvozek auta
crawler a expediční
Frekvence ovládání
2.4GHz
Měřítko modelu
1:10
Chybí tu informace? Je tu něco nesprávně? Napište nám to.

  Charakteristika

  Expediční RC model auta Early Ford Bronco na podvozku Axial SCX10 III. Oficiálně licencovaná karoserie Early Ford Bronco s realistickou tvarovanou trubkovou klecí, funkčními rámovými dveřmi a mnoha autentickými detaily. Přijímač Spektrum™ s funkcí SMART a regulátor s přijímačem poskytují telemetrická data vysílači DX3. Funkce Front Dig na zamčení zadní nápravy, servo, přijímač a regulátor Spektrum™ jsou voděodolné.

  Při vývoji oficiálně licencovaného modelu SCX10™ III Early Ford Bronco 4WD, posunuli inženýři společnosti Axial® hranice v oblasti funkcí a výkonu zase dál. Jde se o jeden z nejpodrobněji zpracovaných modelů, které Axial® kdy vyrobil, a je ideální volbou pro nové i zkušené nadšence crawlerů. Realismus modelu je bezprecedentní a udělá jistě radost všem fanouškům značky Ford. Hotová lexanová karosérie Bronco má tvarovanou trubkovou klec s funkčními rámovými dvířky a skrytými úchyty karosérie, aby se zachovaly čisté linie povrchu karosérie. Mezi další autentické detaily exteriéru patří nasávání na kapotě, značka, stěrače čelního skla, LED světlomety a zadní světla. Přední a zadní nárazníky jsou umístěny v optimálním nájezdovém úhlu pro ničím nerušené lezení po skalách.

  Stejně působivé jsou i detaily interiéru karosérie. V kabině najdete tvarovaná sedadla, palubní desku, řadicí páku, nožní pedály a volant se sloupkem. Pod kapotou se ukrývá replika motoru 5,0 V8, skříň převodovky a silný motor Axial® 35T. 3-dílná kola v retro stylu ve stylu beadlock, doplňují karoserii modelu Early Ford Bronco a umožňují snadnou montáž, demontáž a výměnu pneumatik bez lepení. Licencované repliky pneumatik 1,9 Falken Wildpeak M/T bezpečně překonávají překážky. Ochranný rám má upevňovací jazýčky pro další světla a plně funkční rezervní pneumatiku.

  Osvědčený podvozek SCX10™ III je zárukou pro vynikající výkony, který řidiči od Axial® očekávají. Pro snížení těžiště používá Early Ford Bronco přední a zadní nápravy AR45. Trojúhelníková geometrie zavěšení je vyladěna tak, aby spolupracovala s nápravami a aby se snížilo kroucení při záběru a dále se zvýšil maketový vzhled. Nastavitelné tlumiče naplněné olejem pomáhají řidičům najít nejlepší parametry tlumení a nabízejí větší těla tlumičů s větším objemem kapaliny pro větší účinnost.

  Dvou-rychlostní převodovka s funkcí DIG

  RC model je vybaven dvou rychlostní převodovkou a funkcí DIG. Model je dodáván s 3-kanálovou RC souprava. Dálkově pomocí serva je standardně řízená funkce DIG. Servo na třetím kanálu je možno předělat na převodovku, tak aby jste měli dostupnou funkci dvou-rychlostní převodovky. Pokud by jste chtěli dálkově řídit obě funkce je nutné doplnit 4-kanálovou RC soupravu s modulací DSMR a micro servo - SPMSSX107 (součástí balení serva je speciální tisícihran pro servo-saver).

  Funkce DIG

  Pomocí této funkce můžete dálkově přes vysílač odpojovat a připojovat zadní nápravu. Zadní náprava je tak buď hnaná, nebo zablokovaná a kola se neotáčejí. Zablokováním zadních kol radikálně zvýšíte poloměr otáčení a model zatočíte takřka na místě. Funkci DIG rovněž oceníte při prudkých sjezdech, kdy snižuje riziko převrácení modelu.

  Plně sestavený RC model auta RTR je dodáván s vysílačem Spektrum™ DX3™ s exkluzivní technologií DSMR® pro vynikající dosah, odezvu a odolnost proti rušení. Je také kompatibilní s telemetrií SMART díky nainstalovaným komponentům, regulátoru Spektrum Firma™ Smart 40A a přijímačem. Pomocí sady LiPol baterií Spektrum Smart můžete sledovat kapacitu baterie na monitoru vysílače při jízdě za každého počasí a různých podmínek na trase - elektronika je chráněna voděodolným nástřikem.

  Díky své odolné konstrukci Axial® a kultovnímu stylu Ford, je model SCX10 ™ III Early Ford Bronco 4WD RTR stvořen pro dobrodružství v členitém terénu. Stačí přidat svoje kompatibilní baterie a můžete vyrazit!

  Vlastnosti Axial® SCX10 ™ III Early Ford Bronco
  • Oficiálně licencovaná karoserie Early Ford Bronco s realistickou trubkovou klecí, funkčními trubkovými dveřmi a řadou detailů
  • Tuhé nápravy AR45 s posunutým předním diferenciálem pro maketový vzhled a nízké těžiště
  • Funkce Front Dig vám umožní uzamknout zadní nápravu pro menší poloměr otáčení
  • Možnost 2-rychlostní převodovky umožňuje zvýšit rychlost přibližně o 20% (2-rychlosti a funkci Front Dig se 4-kan. vysílačem)
  • Motor Replica 5.0L V8, skříň převodovky a převodovka chrání motor a zlepšují maketový vzhled
  • Autentické chrániče blatníků a nárazníku chrání karosérii před poškozením
  • Vložky blatníků a boky podlahy skrývají vnitřní součásti, které jsou běžně viditelné ze strany podvozku
  • Otevřený interiér je plný detailů, včetně sedadel, palubní desky, volantu se sloupkem, řadicí páky a nožních pedálů
  • Vnější detaily karosérie zahrnují SPZ, světlomety, zadní světla, stěrače čelního skla a kryt na kapotě
  • Přijímač Spektrum™ s funkcí Smart s integrovaným regulátorem poskytují telemetrická data vysílači DX3
  • Držák baterie pojme standardní baterie LiPol nebo NiMH
  • Rozvoru podvozku lze upravit tak, aby odpovídal i jiným délkám karoserie (11,4", 12,0", 12,3")
  • Vícebodová geometrie zavěšení a tuhé nápravy AR45 snižují kroucení točivého momentu a zlepšují vzhled
  • 3-dílná kola v retro stylu beadlock umožňují výměnu pneumatik bez lepení
  • Licencované repliky pneumatik Falken Wildpeak M/T 1,9 jsou realistické a zajistí lepší přilnavost při jízdě v různých terénech
  • Off-Road nárazníky s optimálním nájezdovým úhlem mají montážní otvor pro naviják
  • Nastavitelné olejové tlumiče mají eloxovaná závitová těla, nastavitelný přítlak pružiny a víčko emulze se šroubem
  • Servo a přijímač/reg. Spektrum™ jsou voděodolné a připravené k jízdě za jakéhokoli počasí
  Maketová karosérie FORD BRONCO

  Na detailně zpracované a oficiálně licencované karoserii Bronco, je spousta maketových detailů, včetně samostatně namontovaného čelního skla a funkčních trubkových dveří. Držáky karosérie má tato „ultra maketová“ karosérie pečlivě skryty. K dispozici jsou také volitelné úchyty nástavby při použití jiných karosérií.

  Maketová karosérie FORD BRONCO

  Realistická kompozitní tvarovaná klec karosérie obsahuje úchyty pro funkční rezervní pneumatiku a Axial sada pro instalaci LED osvětlení (prodává se samostatně).

  Maketová karosérie FORD BRONCO

  Vložky blatníku a boky podlahy skrývají vnitřní součásti šasí, které by byly jinak viditelné na podvozku. Pomáhají také chránit interiér karosérie a obsahují upevňovací body pro vícebarevná LED Rock světla Axial® SCX10 ™ III s ovladačem (prodávají se samostatně).

  Ochrana blatníků a podběhů

  Podvozek Bronco obsahuje blatníky předních i zadních kol, ochranu podběhů a nárazníků, které ochrání karosérii před úrazy. Karosérie se připevní pomocí 4 sponek na spodní straně karosérie, aby nebyly vidět a nerušily vzhled.

  Maketové detaily karosérie

  Četné detaily exteriéru dotvářejí autentický vzhled karoserie Early Ford Bronco. Součástí balení je přední maska kapoty, značka, světlomety, lapač sání vzduchu, zadní světla a stěrače a další.

  Otevřená 2-dveřová karosérie

  Když se podíváte do interiéru 2-dveřové karosérie, zaujme vás celá řada maketových detailů. Věrně tvarovaná sedadla, palubní deska s budíky, rádiem a schránkou, volant se sloupkem, řadicí páky a nožní pedály jsou součástí standardní výbavy.

  Maketový kryt motoru 5.0L V8

  Věrná maketa motoru V8 s převodovou skříní účelově ukrývá a chrání elektromotor Axial® 35T, a zároveň zvyšuje realistický vzhled šasí a motorové jednotky.

  Dvou-rychlostní převodovka s funkcí DIG

  Set je vybaven dvou rychlostní převodovkou a funkcí DIG. Model je dodáván s 3-kanálovou RC soupravou. Dálkově pomocí serva je standardně řízená funkce DIG. Servo na třetím kanálu je možno předělat na převodovku tak, aby jste měli dostupnou funkci 2-rychlostní převodovky. Pokud chcete dálkově řídit obě funkce, je nutné použít 4-kanálovou RC soupravu s modulací DSMR/DSM2 a micro servo - SPMSSX107 (součástí balení serva je speciální tisícihran pro servo-saver).

  Vysílač SPEKTRUM™ DX3™ 2,4 GHz DSMR®

  Vysílač Spektrum DX3, který je obsažen v setu, je vybaven exkluzivní technologií DSMR® pro vynikající dosah, odezvu a odolnost proti rušení. Je také plně kompatibilní s potenciálem telemetrie SMART, který poskytuje nainstalovaný přijímač Spektrum Firma™ Smart.

  Řídící jednotka SPEKTRUM™ FIRMA™ SMART 40A

  Pomocí LiPol baterie Spektrum Smart, s přiloženým vysílačem a přijímačem s podporou Smart, můžete sledovat kapacitu baterie na LED indikátoru napětí vysílače.

  Spektrum servo řízení S614 MG WP 23T

  Servo řízení auta s vysokým točivým momentem, kovovými převody a kovovým obalem je voděodolné* pro jízdu v jakémkoli počasí a podmínkách.

  Pevné nápravy s uzávěrkou předního diferenciálu

  Pro perfektní maketový vzhled a nižší polohu těžiště, používá Early Ford Bronco přední a zadní nápravu typu AR45. Samostatně je k dispozici volitelná převodovka s rychloběhem, Axial sada převodů Overdrive 6-Bolt 27/8.

  4-bodové zavěšení

  Geometrie zavěšení využívá konstrukci 4-bodového zavěšení, které je optimalizováno pro jízdu v terénu. Právě vysoké překroucení náprav spolu s tuhostí konstrukce hliníkových eloxovaných tyčí a pevných kulových čepů jsou zárukou využití v takovém terénu, který by běžné auto nezvládlo.

  Hliníkové nastavitelné tlumiče

  Olejové hliníkové eloxované tlumiče mají nastavitelné předpětí pružin, víčko s odvzdušňovacím šroubem pro snazší plnění a spolehlivé tlumení ve všech polohách ramen náprav.

  Lože pro baterie

  Přihrádka na baterie SCX10™ III Early Ford Bronco pojme standardní sady LiPo nebo NiMH baterií s konektorem IC3/EC3.

  Nastavitelný rozvor podvozku

  Podvozek SCX10™ III má nastavitelný rozvor, který umožňuje nastavit jeho rozměr tak, aby odpovídal karoserii z nabídky náhradních dílů, pro rozvor 11,4", 12,0", 12,3".

  Beadlock kola ve stylu Retro

  Early Ford Bronco je dodáván s 3-dílnými koly Beadlock, která jsou maketami replik dobově správných kol „slot mag“. Doplňují tak vhodně nejen karoserii, ale také umožňují snadnou montáž, demontáž a výměnu pneumatik bez lepení. Součástí balení jsou také šroubovací kryty kol ve stylu „knock-off“.

  Licencované pneumatiky 1.9

  Repliky pneumatik Falken Wildpeak M/T 1.9 jsou realistické a mají a výbornou přilnavost pro lezení po skalách a kopcích. Auto má také rezervní pneumatiku Axial®, připravenou k použití.

  Nárazníky pro Off Road

  Nárazníky byly zkonstruovány s optimálním nájezdovým úhlem pro lezení po skalách a nerovném terénu. Přední nárazník má montážní otvor pro naviják a osvětlení alternativních dílů. Přední a zadní poznávací značky jsou nainstalovány pro větší realismus při jízdě.

  Voděodolná elektronika*

  Díky voděodolné* elektronice Spektrum™, je auto SCX10™ III Early Ford Bronco připraveno k jízdě za každého počasí a podmínek.

  * Informace o specifikaci voděodolnosti naleznete v návodu k použití. Tipy a triky na provoz v mokrém prostředí naleznete v blogu.

  Doporučujeme koupit

  Pohonný akumulátor a adekvátní nabíječ na pohonný akumulátor.

  Doporučené akumulátory LiPo

  Pro běžné ježdění doporučujeme 2 nebo 3 článkový LiPo akumulátor (7.4 V, 11.1V), s konektorem EC3, IC3.

  • Smart LiPo akumulátor Spektrum 7.4 V 5000 mAh, nebo Smart G2 LiPo akumulátor Spektrum G2 7.4 V 5000 mAh
  • Standardní LiPo akumulátor Black Magic 7.4 V 5000 mAh.
  • Standardní LiPo akumulátor s maximální dobou jízdy Black Magic 7.4 V 6500 mAh.
  • Pro větší rozsah rychlosti Smart LiPo akumulátor Spektrum 11.1 V 5000 mAh, nebo Smart G2 LiPo akumulátor Spektrum G2 11.1 V 5000 mAh

  Akumulátory Spektrum s technologií Smart v současné době představují nejmodernější a nejbezpečnější způsob údržby a nabíjení akumulátorů. Výhody technologie Spektrum Smart naleznete zde.

  Baterie Smart G2 jsou ještě jednoduší a bezpečnější, díky absenci balančního konektoru. Baterie G2 mají navíc až 3x rychlejší automatické vybíjení do storage režimu. Baterie Smart G2 lze nabít pouze na nabíječích Spektrum Smart a Smart G2.

  Doporučené nabíječe pro Smart akumulátory Spektrum

  Nabíječi Spektrum Smart lze nabíjet jak akumulátory Smart a Smart G2, tak konvenční akumulátory. Dříve prodané nabíječe Smart po provedení aktualizace, rovněž podporují Smart G2.

  • Nabíječ se síťovým zdrojem Spektrum Smart S150 s jedním výstupem 1x50W.
  • Síťový nabíječ Spektrum S155 s jedním výstupem 1x 55W.
  • Síťový nabíječ Spektrum S1100 s jedním výstupem 1x 100W.
  Doporučené nabíječe pro konvenční LiPo a NiMH akumulátory

  Pokud se rozhodnete model provozovat na konvenční LiPo a NiMH akumulátory, můžete používat univerzální nabíječe o výkonu minimálně 50 W.

  • Nabíječ Dynamite Prophet Sport s jedním výstupem 50 W
  • Nabíječ Robitronic Expert LD 80 AC/DC s jedním výstupem 80 W + nabíjecí kabel EC3
  Doporučené komponenty pro tuning (dálkové ovládání převodovky):
  • Vysílač: Spektrum DX5C DSMR + 4x AA baterie do vysílače EM-B1320
  • Servo převodovky: SX107 Micro MG
  Přepravní taška

  Přenášejte RC model pohodlně a bezpečně v přepravní tašce Robitronic. Taška je neprodyšná a má elastický okraj, který lze přizpůsobit modelu. Díky popruh se suchým zipem se model snadno přenáší. Syntetický materiál lze v případě potřeby snadno očistit vodou nebo mýdlovou pěnou.

  Příslušenství pro běžný provoz

  Pro běžný provoz RC auta Axial potřebujete lepidlo na pneumatiky, lepidlo na šrouby, sadu nářadí a silikonový olej do tlumičů. Z našeho sortimentu doporučujeme cenově dostupnou sadu nářadí pro RC auta.

  Lepidlem na pneumatiky se lepí pneumatiky k ráfku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika byla po celém obvodu pevně přilepena k ráfku kola! Pokud pneumatika nebude přilepena po celém obvodu, může dojít k jejímu roztržení. Lepidlo na pneumatiky má speciální složení, které je schopno lepit materiály jako guma či nylon a současně po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Z naší nabídky doporučujeme lepidlo Robitronic Tire Glue.

  Občas je třeba doplňovat silikonový olej do tlumičů modelu a měnit olej v diferenciálech. Běžným provozem dochází jen k nepatrným únikům silikonového oleje po pístnicích tlumiče. V případě, že povrch pístnic tlumičů nebo stav těsnění je ve špatné stavu, únik oleje může být velký. Pro tyto případy se dodávají opravné sady či jednotlivé díly.

  Pro běžnou údržbu je potřeba lepidlo na šrouby. Šrouby zašroubované v kovovém materiálu (např. šrouby v motoru, šervík v pastorku) musí být proti povolení tímto lepidlem zajištěny.

  Ochranné obaly na akumulátory

  Ochranné obaly jsou určeny k omezení rizika spojeného s přepravou a nabíjením akumulátorů. LiPo akumulátory dokáží, při zachování malých rozměrů a nízké hmotnosti, poskytnou vysoké vybíjecí proudy a disponují velkou kapacitou pro dlouhý jízdní čas. Naopak LiPo akumulátor je náchylný především na mechanické poškození.

  Typ Rock Crawler
  Šasí Kov
  Měřítko 1:10
  Délka 527 mm
  Šířka 235 mm
  Výška 248 mm
  Rozvor 312 mm
  Světlá výška podvozku 63 mm
  Hmotnost 3280 g
  Náhon 4WD
  Motor 540
  Přední kola 1.9 Falken Wildpeak M/T
  Zadní kola 1.9 Falken Wildpeak M/T
  Doba jízdy 60 - 90 min s LiPo akumulátorem 7.4 V 5000 mAh
  Rychlost Asi 7 km/h s LiPo akumulátorem 7.4 V a továrním převodem
  Olej tlumičů  
  Olej diferenciálů  

  Obsah balení

  Sestavený RC model auta Axial SCX10 III Early Ford Bronco s nainstalovanými komponenty: Axial stejnosměrný motor 540 35T, Spektrum regulátor stejnoměrný Firma 40A s přijímačem, Spektrum servo S614 MG WP 23T, Spektrum servo SX107 Micro MG, Vysílač Spektrum DX3 Smart DSMR. Návod v češtině, manuál EN, DE, FR, IT.

  Video