Přihlášení Registrace

Přihlášení

Uživatelské jméno *
Heslo *

+420 733 300 400  |  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Užijte si léto naplno s našimi RC modely a slevou 10% na VŠE! Kód: LETO10.

CALDERCRAFT H.M.S. Victory 1805 1:72 kit KR-29014 ( 16712 )

Stavebnice modelu lodi CALDERCRAFT H.M.S. Victory 1805 1:72 je určena pro zkušené lodní modeláře, doba stavby se počítá na cca 2500 hodin! Dřevěné díly jsou CNC frézovány z překližky a vzácných dřevin, 157 kovových odlitků, 8 leptaných mosazných desek, spousta maketových doplňků, podrobná dokumentace.
Dostupnost zboží:
skladem
Prodejna Brno
ne
Sklad e-shop
ano
K osobnímu odběru nebo odeslání:
22.07.2024
Cena s DPH: 33658 Kč
Chybí tu informace? Je tu něco nesprávně? Napište nám to.

  Charakteristika

  Stavebnice modelu lodi CALDERCRAFT H.M.S. Victory 1805 1:72 je určena pro zkušené lodní modeláře, doba stavby se počítá na cca 2500 hodin! Dřevěné díly jsou CNC frézovány z překližky a vzácných dřevin, 157 kovových odlitků, 8 leptaných mosazných desek, spousta maketových doplňků, podrobná dokumentace.

  Po více než dvou letech intenzivního výzkumu a vývoje se společnosti Calder Craft podařilo vyrobit historicky nejpřesnější stavebnici modelu H.M.S. Victory ve stavu, z období bitvy u Trafalgaru a to pomocí dokumentů, které dříve nebyly veřejně dostupné. Toto bylo písemně potvrzeno kurátorem původní lodi v Portsmouthu.

  Stavebnice modelu H.M.S. Victory 1805 byla, stejně jako ostatní stavebnice řady Nelsons Navy CalderCraft - velmi pečlivě vyrobena. Doba stavby je cca 2400 až 3000 hodin a předpokládají se samozřejmě zkušenosti ze stavby historických dřevěných modelů lodí. Protože konstruktér pečlivě promyslel každý detail, jsou díly co nejvíce prefabrikovány a vysvětleny ve 3 manuálech a rovněž jsou zakresleny v měřítku na nesčetných stavebních plánech. Přesný seznam dílů končí u dílu č. 783. Pravděpodobně je to nejsložitější stavebnice této historické lodi, která je v současné době k dispozici.

  Stavba je rozdělena systematicky po krocích. Za pomocí tří manuálů získáte nepřeberné množství informací ke stavbě. Součástí balení jsou také stavební plány. Přesný seznam dílů končí číslem 783. Výčet dílů modelu zde není možný, součásti jsou přehledně roztříděny v samostatných oddílech a dřevěné součásti jsou vyřezány na CNC frézce. V balení jsou kovové díly, měděné desky pro potah části trupu pod čarou ponoru, 12 typů různých kroucených motouzů, materiál na stěžně, příslušenství pro lanoví, množství maketových detailů, plány a stavební postup.

  Technické údaje
  • Měřítko: 1:72
  • Délka: 1385 mm
  • Šířka: 525 mm
  • Výška: 940 mm
  Obal s fotografií hotového modelu

  Stylová krabice s fotografií hotového modelu je pečlivě, vkusně a kvalitně graficky vyvedena a obsahuje název, technické údaje a měřítko modelu.

  Co naleznete v balení

  Po otevření víka krabice naleznete dřevěné díly modelu z překližky, sadu lišt, drobné součásti uzavřené v sáčcích, sadu výkresů a manuál.

  Sada výkresů

  Set obsahuje kompletní sadu výkresové dokumentace modelu v měřítku 1:1 s obrázky jednotlivých detailů. Na výkrese jsou v měřítku nakresleny montážní sestavy, jejich kompletace a to včetně stěžňů a ráhen a způsob vázání lanoví. Vícejazyčný postup stavby rámcově upravuje logické sestavení jednotlivých komponentů.

  Stavební obtížnost

  Do stavby modelů lodí se stavební obtížností Expert by se měli pouštět pouze zkušení modeláři s dlouholetými zkušenostmi se stavbou, kteří májí kompletní přehled o problematice a mají zvládnuty všechny technologie a postupy prací při stavbě statických maket lodí. Rovněž je potřeba mít zkušenosti se zpracováním různých materiálů, lepením, barvením a orientací ve výkresech a stanovení vlastních stavebních postupů. Návod zde je pouze orientační pomůckou postupu stavby.

  Tyto modely jsou velmi obsáhlé a detailní s až muzejní kvalitou, kterou zkušení modeláři staví měsíce i roky.

  Doporučujeme koupit

  Pro stavbu doporučujeme koupit nářadí, lepidlo a barvy.

  Modelářské nářadí a podložka

  Ke stavbě modelů lodí je nutné vhodné nářadí. Doporučujeme výbornou sadu Modelcraft nářadí pro lodní modeláře (sada 12ks), nebo Modelcraft nářadí pro modeláře (sada 18ks). Dále doporučujeme koupi nylonových svorek a nepostradatelné modelářské špendlíky. Pro úpravu, přesné řezaní, lepení dílů a také jako ochranu stolu doporučujeme modelářskou podložku.

  Lepidlo a barvy

  Pro lepení doporučujeme univerzální disperzní lepidlo a Robitronic vteřinové lepidlo střední 20ml. K barvení doporučujeme akrylové emailové barvy. Barvy nanášejte kvalitními štětci (ploché štětce na povrchy, kulaté štětce pro detaily).

  Doporučená minimální výbava lodního modeláře:
  • Modelářský nůž nebo skalpel
  • Mini vrtačka
  • Vrtáky o průměrech 0,5 až 3mm
  • Brusné papíry o různé zrnitosti
  • Nůžky
  • Pinzeta
  • Kolíčky na prádlo
  • Tužka
  • Pravítko
  • Sada jehlových pilníků
  • Šicí stroj na šití plachty
  Konstrukce Dřevená
  Měřítko 1:72
  Druh stavebnice Kit
  Typ neplovoucí model
  Stavební obtížnost pokročilý/expert
  Délka 1385 mm
  Šířka 525 mm
  Výška 940 mm
  Druh pohonu Bez pohonu

  Obsah balení

  Obsahem balení je stavebnice lodi CALDERCRAFT H.M.S. Victory 1805 1:72 kit. Balení obsahuje sadu překližkových dílů, sadu dřevěných lišt o různém průřezu, sáčky s drobnými díly, díly z mosazi, sadu výkresů a vícejazyčný manuál.